Přírodní způsoby, jak co nejrychleji vyléčit spáleniny od slunce

Užíváte si chvíle venku na sluníčku a po příchodu domů za pár hodin zjistíte, že jste se spálili? Na spáleninách kůže od slunce je nejhorší fakt, že se problém zhoršuje postupně. Jakmile si tedy všimnete typického zrůžovění, zkuste kůži ochladit vlažnou vodou a schovat před sluncem. Pokud ani to nepomůže a spáleniny začnou více rudnout a bolet, vyzkoušejte následující rady.

Aloe vera

Naprostým zázrakem v péči o poškozenou a popálenou pokožku od slunce je aloe vera. Výtažky z této sukulentní rostliny najdete snad v každém přípravku určeném pro péči o pokožku po slunění. Podporuje hydrataci a má chladivý efekt. Ideální je použití i rovnou čerstvých listů.

Jogurtové obklady

Na postižená popálená místa si dejte jogurt. Zní to možná trochu podivně, ale jakmile to vyzkoušíte, rozhodně se vám velmi uleví. Díky chladu pomáhá jogurt zpomalit reakci poškození kůže. Kromě toho pomáhá obsažená kyselina mléčná s lepší hydratací, výživou kožních buněk. Jakmile jogurt nanesete na místo, nechte ho působit až do zaschnutí a následně omyjte.

Ochlazení vodou

Dobrým způsobem, jak si ulevit od bolesti spálené kůže je i obyčejný ručník a studená voda. Namočený ručník přiložte na dané místo a nechte působit. Snažte se postup několikrát opakovat, aby se kůže zvlhčovala a zároveň chladila. Jakmile se ručník s vodou opět zahřeje, přidejte novou studenou vodu a několikrát opakujte, protože jde rozhodně o příjemný pocit.

Foto: Pixabay

Máta a heřmánek

Do boje proti spáleninám od sluníčka můžete samozřejmě zapojit i bylinky. Výborná je například máta, která má přirozeně chladivé vlastnosti. Zároveň může pomoci i jako mírné anestetikum. Další dobrou bylinkou je heřmánek. Odvar má zklidňující vlastnosti a pomáhá předcházet zánětům, což je v případě popálené kůže velmi důležité. Ideální je do silnějšího roztoku namočit kus látky a přikládat ve formě obkladu na postižená místa.

Zdroj: https://www.tetadrogerie.cz/clanky/krasa/telo/7-zpusobu-jak-si-ulevit-od-spaleni-od-slunicka a https://www.benu.cz/co-na-spaleniny-od-slunce-1537899590

Náhledové foto: Pixabay