Přírodní afrodiziaka: ženšen, damiána, maca i tribulus skutečně fungují

Sex

Afrodiziaka jsou látky, které zvyšují sexuální touhu a mohou též zlepšit prožitek ze sexu. Jsou vyhledávané mezi lidmi už celá staletí. I když si dnes můžete zajít do lékárny, u většiny přípravků nakonec zjistíte, že je můžete sehnat levněji ve formě bylinek, které obsahují. Tyto bylinky si můžete vypěstovat sami, nebo si je jednoduše koupíte za zlomek ceny přípravku, který je označen jako ten, který povzbuzuje touhu.

Tribulus terrestris patří mezi afrodiziaka

Jedná se o jednu z nejznámějších bylinek, které se používá právě na podporu sexuálních funkcí. I když umí podpořit sexuální touhu u mužů i u žen, doporučuje se především pánům. Důvodem je to, že zvyšuje produkci testosteronu a může podpořit sexuální výkon. A to zejména z toho hlediska, že oddaluje ejakulaci.

Afrodiziakum
Foto: Unsplash.com

Maca peruánská podpoří produkci spermií

Maca peruánská (Lepidium meyenii) svým názvem odkazuje na místo, kde roste – a to v oblasti And. Tato bylinka se používá nejenom pro podporu sexuální touhy u mužů a žen, ale také pro zvýšení produkce spermií u mužů. Kromě množství je možné též zlepšení kvality spermií. Tato bylinka nemění množství testosteronu v těle.

Ženšen řadíme mezi univerzální rostliny i afrodiziaka

Ženšen (Panax Ginseng) je velice ceněnou bylinkou, která se používá zejména v tradiční čínské medicíně. Podporuje paměť, snižuje únavu, zvyšuje vitalitu a vede celkově k osvěžení organismu. Číňané věří, že je klíčem k dlouhověkosti. Kromě toho též podporuje krevní oběh. Několik zmíněných účinků jsou prospěšné též z hlediska sexuální touhy. Ženšen působí jako afrodiziakum, ale též podporuje průtok krve cévami, což může napomoci erekci penisu.

Damiána pro lepší náladu

Tato rostlina (lat. Turnera diffusa) dokáže stimulovat nervový systém a zlepšuje náladu. Může tedy fungovat též proti stresu. Kromě toho se používá též k povzbuzení sexuální touhy. Zlepšuje prokrvení genitálií u mužů i žen, čímž zlepšují prožitek ze sexu. Dochází ke zvyšování hladiny volného testosteronu.

Zdroje info:

https://gemini.pl/poradnik/seks/naturalne-afrodyzjaki-poznaj-ich-wlasciwosci/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3731873/

Foto: Unsplash.com