Povislá kůže na pažích? Bez cvičení se jí rozhodně nezbavíte!

Paže

Ochablá kůže, ať už se nachází kdekoli na těle, rozhodně není vůbec atraktivní. Patrná je na břiše, tvářích, krku ale také pažích. Tato kůže může vznikat v důsledku přibírání na váze nebo rychlého hubnutí, ale také v důsledku stárnutí nebo genetiky. Uvolněná kůže jde vidět zejména když zvedneme paže a zamáváme. Co se s tím dá dělat?

Speciální procedury zaměřené na paže

V salonech krásy můžete najít určité procedury, díky kterým může dojít bezbolestně ke zpevnění pokožky. Pravdou je, že na patrné výsledky si budete muset počkat několik sezení. A tyto procedury rozhodně nepatří k nejlevnějším. Tato metoda je ale stále ještě levnější a méně invazivní než brachioplastika, což je operace, při níž dochází k odstranění oné visící kůže na pažích.

Činky

Foto: Pexels

Pravidelné posilování

Pokud vás trápí problém s povislými pažemi, je dobré investovat do činek. Nahradit je můžete i naplněnými PET lahvemi. S činkami se ale cvičí pohodlněji, takže pokud to myslíte vážně, investujte do nich. Na paže je zaměřené také plavání, takže pokud vás příliš nebaví posilování, můžete se zapsat na pravidelné plavání. Při plavání totiž neustále pohybujete rukama a nohama a posilujete je v celé délce.

Zpevnění prostřednictvím pilates

Pilatek a jóga jsou poměrně pomalá cvičení, která může provádět každý. Vyžadují jemné pohyby, které jsou zaměřeny na tónování svalů. Jako bonus navíc posílíte i některé další svaly a posílíte střed těla. Paže dobře posilují též kliky. Můžete začít dámskými nebo kliky proti zdi, pokud si zpočátku příliš nevěříte.

Dřepy na židli

Tento cvik účinně zpevňuje svalstvo na pažích. Postavte se zády k židli a položte ruce na přední okraj židle s prsty směřujícími k zádům. Spusťte tělo dolů tak, aby nohy v kolenu získaly úhel 90 °. Záda musí být neustále rovná, lokty se ohýbají. Když natahujete lokty, provádějte výdech. Židle, o kterou takto cvičíte, musí být pevná, aby se nepřevrhla. Ideální je umístit ji ke stěně.

Zdroje info:

https://www.karidis.co.uk/our-blog/how-to-tighten-loose-skin-on-arms/

https://www.zdravestravovani.eu/zpevnete-frustrujici-ochable-paze-povisla-kuze-bude-davnou-minulosti-a-kamaradky-budou-jen-tise-zavidet/?utm_source=pzfb&utm_medium=pzfb&utm_id=pzfb&fbclid=IwAR1Xxr0HHK1VZlDz1rksuMhPmbvYrKCMCg3by6nT-LTcrsSSuw_ijjYCgbI

Foto: Pexels