Povislá kůže na břiše: pomoci může zázračný marocký jíl

Povislá kůže

Rychlé hubnutí, těhotenství nebo zdravotní potíže spojené s nedostatečným stravováním mohou být důvodem, proč vzniká povislá kůže na břiše. Zbavit se tohoto problému není jednoduché. Cvičení může do určité míry pomoci, ale není stoprocentní. Vyšší účinnost mají drahá kosmetická řešení (plastické operace a jiná ošetření), která ale nejsou dostupná pro každého. Naštěstí existuje levnější řešení, které může pomoci.

Marocký jíl dokáže s pokožkou zázraky

Marocký jíl je známý svými detoxikačními účinky. Dokáže vytáhnout z těla nečistoty, zbavit pokožku mazu, ale odstraní též toxiny a odpadní látky. Kromě toho funguje též při zpevňování pokožky a obnově její struktury. To je důvodem, proč bychom jej měli použít na povislou kůži, ať už se jedná o břicho, paže nebo oblast dekoltu.

Povislé břicho
Foto: Unsplash

Směs na získání pevnější kůže

To nejlepší na tom je fakt, že svou směs si můžete připravit doma. Nejsou na ni zapotřebí žádné speciální ingredience. Seženete je v obchodě se zdravými potravinami. Používejte co nejvyšší možnou kvalitu, abyste docílili co nejlepších výsledků. Zde je výčet toho, co budete potřebovat a proč:

 • 1 hrnek marockého jílu: zakoupit jej můžete též online, dostupný je ale i v obchodech s přírodní kosmetikou. Má široké využití, takže jej upotřebíte i na jiné kosmetické problémy. Má detoxikační účinky a napomáhá pokožce ve stahování (vyřeší tedy i problémy s velkými póry).
 • 70 ml uvařeného zeleného nebo černého čaje: vybírejte kvalitní sypané čaje a uvařte si opravdu silný čaj. Jeho tajemství spočívá v obsahu kyseliny tříslové, která chrání pokožku. Obsahuje také kofein, který má na kůži příznivé účinky.
 • 1 lžička kávového extraktu: koupit jej můžete obvykle jenom online. Využít jej můžete do různých pokrmů, u kterých chcete zvýraznit kávovou chuť. Pokud jej zrovna nemáte po ruce, použijte kávovou sedlinu nebo silnou kávu, která vám zbyla od snídaně. Káva obsahuje kyselinu tříslovou a kofein, který zpevňuje pokožku. Není špatný nápad použít jej také na obličej proti vráskám.
 • 1 lžička rostlinného oleje s hydratačními účinky: zvolte avokádový olej nebo olej z makadamových ořechů. I když se jedná o dražší položku, i takový olej má široké využití v kuchyni i přírodní kosmetice. Jeho přínosem je to, že hydratuje pokožku a dodá jí potřebné živiny, čímž napomáhá v její obnově.

Příprava a použití směsi

Jednoduše smíchejte všechny suroviny ve větší míse. Jakmile vytvoříte jednotnou hmotu, naneste ji v tenké vrstvě na uvolněnou kůži na břiše. Nechte působit 15 až 20 minut. Ideální je provádět tuto proceduru dvakrát denně až do zlepšení stavu pokožky.

Marocký jíl = zdravá kůže

Jaké další zdravotní účinky má marocký jíl na kůži?

 • Odstraňuje odumřelé kožní buňky.
 • Hluboce čistí póry a čistí pleť.
 • Snižuje přebytečný maz z pokožky.
 • Zjemňuje pokožku.
 • Zklidňuje podráždění pokožky.
 • Stahuje velké póry.
 • Pomáhá v boji proti lupům a dá se použít jako přírodní šampon.

Zdroje info:

https://www.moroccansense.com/en/informace/9-ingredients-clay-rhassoul

https://www.lagzira.com/blogs/lagzira-london-blog/10-benefits-of-moroccan-clay-powder-ghassoul-for-skin-and-hair

Foto: Unsplash