Pokles libida u žen: co je jeho důvodem, že odmítají sex se svým partnerem

Libido

I když je snížená touha na sex považována za normální, někdy existují faktory psychologického rázu, které mohou být odstraněny. Sex je velice intimní záležitostí, která je normálním jevem v každém zdravém vztahu. Je to způsob, jak se pár sbližuje. Po sexu obvykle následuje uvolnění, což jsou chvíle, které jsou pro zdravý vztah velice důležité. Někdy je problém třeba řešit s odborníky, protože existují léky, které působí na hormony a snižují chuť na sex. Jaké jsou nejčastější důvodu poklesu zájmu žen o sex?

Změny těla

Některé ženy se přestanou cítit přitažlivé. Tato situace obvykle nastává po porodu, kdy je obvyklé, že váží více, než kdy dříve. Jsou to také povislá prsa a měkké svalstvo, které může způsobit pokles sebevědomí u žen. Tento problém je třeba konzultovat s partnerem, který by měl být chápavý a pokusit se svou partnerku uklidnit a dodat jí sebevědomí. Pokud se to ani časem nezlepší, je třeba se s problémem svěřit gynekologovi.

Libido

Foto: Pixabay

Hormonální antikoncepce

Jedná se o velice častou formu, kterou ženy používají proti nechtěnému početí. Avšak hormonální antikoncepce ovlivňuje hormony ženy v závislosti na chemii těla – u některých žen může dojít k větším změnám, které se projevují například snížením sexuální touhy. K hormonálním změnám dochází také v těhotenství, kdy je běžné, že klesá zájem o sex u žen. Zejména v třetím trimestru, který je spojen s velkým břichem, což přináší značné nepohodlí. K tomu se přidá únava, časté močení, tlak v podbřišku.

Stres

Stres dokáže ovlivnit sexuální život páru – a to nejen ze strany ženy. Stres je v současné době problémem žen i mužů. U žen bývá nejčastěji způsobem tlakem v zaměstnání nebo také skloubením práce a rodinného života. Také novopečené maminky mají vyšší pravděpodobnost propadat úzkosti. V takových případech pomáhá uvolnit atmosféru například svíčkami, masáží, relaxační koupelí a podobně. Muž by měl být své ženě oporou a pomáhat jí také v domácnosti.

Dokonalá matka

U žen se někdy stává, že když se stanou matkami, věnují 100 % svého času dítěti. Jeho výchově, hraní si s ním, učením ho novým věcem a podobně. Manžel je takovým třetím kolem u vozu, na kterého se dostane čas až v případě, že dítě spokojeně spí – pokud tedy maminka neusíná společně s dítětem. To se samozřejmě projevuje sníženou četností pohlavních styků, čímž trpí vztah mezi mužem a ženou.

Zdroj: https://www.santeplusmag.com/5-raisons-pour-lesquelles-une-femme-na-pas-envie-de-faire-lamour-avec-son-partenaire/

Foto: Pixabay