Pohybem ku zdraví nebo také do nemocnice na traumatologii aneb jezdíme na bruslích

Teplé počasí a sluneční paprsky vylákaly na cyklostezky spoustu těch, kteří se věnují bruslení. Jedná se o pohybovou aktivitu, která přispívá k lepší fyzické kondici. Ale musí se to na nich umět, protože pády na zem jsou pak často spojené s nepříjemnými úrazy. Co byste si s sebou na bruslení rozhodně měli vzít?

Na brusle raději s helmou

Vidět bruslit někoho, kdo to opravdu ovládá, je pastva pro oči. Ladné pohyby nohou a rukou vypadají tak jednoduše. Jenže opak je pravdou. Stačí, když se na cyklostezce sejde chumel lidí, aby vlivem velké rychlosti a nezvládnutého brzdění došlo ke srážce. Kdo na in-line bruslích jezdí, tak ví, že zastavit není zrovna jednoduchou záležitostí. Na ledě se zastavuje mnohem snadněji. Rozhodně se vyplatí vzít si na hlavu přilbu (klidně i cyklistickou), i když vám už osmnáct let bylo dávno. Při pádu na tvrdou zem ji určitě oceníte. Nejčastější totiž bývají úrazy hlavy, zápěstí, loktů nebo kolen.

Pořiďte si chrániče

V prodejnách sportovního vybavení je možné si za rozumnou cenu pořídit chrániče zápěstí, kolen a loktů. Nejsou to zbytečně vyhozené peníze, protože vás chrání při pádu. Kdo by si chtěl najednou zlomit obě ruce a být na šest týdnů vyřazen z běžného života? A to je ta lepší varianta. Už se staly případy, kdy se člověk při jízdě na in-line bruslích zabil, protože spadl na nechráněnou hlavu. Jistě, vám se to stát nemusí, ale kde máte tu jistotu, že tomu tak bude?

Foto: Pixabay

Vezměte si s sebou zvoneček

Poradíme vám takovou malou vychytávku, kterou oceníte na frekventované cyklostezce. Nakonec i kolaři jsou vybaveni zvoncem, tak proč ne in-line bruslaři? Můžete si pořídit nějaký malý, který navléknete na prst a použijete ho v případě potřeby, abyste na sebe upozornili. Určitě je to lepší, než na někoho pokřikovat, ať vám jde z cesty, protože jede velkobruslař (z Bullerbynu).

Zdroj: https://www.zdravijakovasen.cz/clanky/jak-se-chranit-na-inlajnech/

Náhledové foto: Pixabay

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.