Pijte vodu s těmito přísadami. Může to ovlivnit vaše zdraví

Voda

To, že bychom měli dodržovat pravidelný pitný režim, je nám známo už takřka od dětství. Už naše matky dbaly na to, abychom pili dostatečné množství vody za den. Odhaduje se, že ženy by měly za den vypít asi 2 litry vody, muži pak 2,5 litru. Většinu tohoto množství bychom měli vypít už v dopoledních hodinách. Ať už tedy děláte cokoliv, je důležité mít sklenici vody vždycky po ruce. Pokud za den vypijeme takové množství, můžeme si do vody přidat některé další ingredience, které naše zdraví ještě více podpoří.

Sklenice vody po ránu

Ihned po probuzení by naše kroky měly směřovat do kuchyně, kde si napustíme sklenici vody. Její vypití s sebou přináší celou řadu zdravotních výhod. Pití vody na lačný žaludek může zrychlit náš metabolismus, zlepšit trávení a pomoci také s močením. Právě do této sklenice se vyplatí přidat hned tři přísady, které si nejlépe užijete také na lačno. Jednou z přísad, kterou lidé často volí, je citronová šťáva. Existují ale i další přísady, které nemusí být tolik kyselé.

Sklenice s vodou

Foto: Pixabay

Šípková šťáva

Právě citronová šťáva je jedním z nejoblíbenějších přísad, které do vody přidáváme. 100 g citronové šťávy obsahuje 38,7 mg vitamínu C. Avšak šípková šťáva obsahuje na stejné množství dokonce 450 mg vitamínu C! Kromě toho šípky obsahují vitamíny skupiny B, vitamíny A, E a K, minerální látky, jako je vápník, draslík, hořčík, křemík a železo. Tuto šťávu můžete koupit v obchodech se zdravými potravinami. Šípková šťáva je vhodná také při zažívacích potížích, jako jsou bolesti břicha nebo poruchy trávení.

Lněné semínko

Tato semínka jsou dostupná za pár korun, skrývají však spoustu látek, které naše tělo ocení. V první řadě jsou bohaté na vlákninu, která nás zasytí na delší dobu. Taktéž zabraňuje náhlým výkyvům krevního cukru, které přispívají ke vzniku chuti na sladké. Mohou působit na krásný vzhled naší pokožky, podpoří tudíž i vaši krásu. Díky lněnému semínku jsou vlasy silnější. Abyste však ze semínka dostali to nejlepší, bude zapotřebí předem změkčit jeho slupku. To udělejte pokud možno již večer, kdy semínka zalijte horkou vodou. Ráno pak stačí dolít do sklenice vodu a další ingredience (jako je třeba šípková šťáva) a vypít.

Kolagen

Kolagen je velmi důležitý pro lepší strukturu kůže, chrupavek a kostí, přispívá k lepší hydrataci a pružnosti pokožky. Je dobré jej rozpustit ve vodě, protože pak je naše tělo lépe vstřebává. Užívání kolagenu nalačno je podle odborníků nejlepší, protože žaludeční kyselina je potřebná k trávení bílkovin (kolagen je bílkovina). Takže pokud si dopřejeme kolagen nalačno, zajistíme si tím ten nejlepší rozklad kolagenu vůbec.

Zdroj: https://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-dodaj-te-trzy-skladniki-do-wody-efekty-sa-zachwycajace,nId,5910192

Foto: Pixabay