Podprsenka nemusí být zdravá. Musíte zvolit správnou velikost

Podprsenka

Podprsenka není nepostradatelnou součástí vašeho šatníku. Jakkoli se pro vás může zdát důležitou, ve skutečnosti tomu tak není. Navzdory tomu, co se nám snaží namluvit bulvární články v novinách či na internetu, kde je vyfocena nějaká celebrita bez podprsenky a je z toho článek na titulní stranu. A navíc může nošení podprsenky přivodit zdravotní obtíže. Zde je pět důvodů, proč byste se měli vzdát podprsenky.

Podprsenka správné velikosti

Pokud podprsenka dobře padne, pak nezpůsobuje zdravotní obtíže. Možná jen trochu brání proudění vzduchu v letních parnech. Více než 70 % žen si ale neumí vybrat správnou velikost podprsenky! Pomoci vám mohou podprsenky, které si zakoupíte v kamenných obchodech – prodavačky vám mohou velmi poradit s velikostí i stylem podprsenky. Jistě, podprsenka bude o něco dražší, než ty, které vidíte na internetu, za to vám bude dobře padnout. A to znamená lepší vzhled a také žádné zdravotní potíže!

Podprsenka

Foto: Pexels

Porucha krevního oběhu

Příliš těsná podprsenka brání správnému průtoku krve. Naštěstí není situace tak drastická, jako když dámy nosily korzety, nicméně i tak může příliš těsná podprsenka způsobit bolesti hlavy, pocity slabosti a malátnost. Navíc špatně padnoucí podprsenka může způsobit bolesti zad a podporovat hrbení. Máte-li problémy se správným postojem, je lepší nenosit podprsenku žádnou, než špatně padnoucí. Pokud bez podprsenky nevydržíte, zajděte si do kamenného obchodu, kde vám prodavačky dobře poradí.

Pevnější poprsí

Pokud nebudete nosit podprsenku, vaše prsa jsou nuceny napínat se častěji a více, čímž si déle zachovají svou pevnost a pružnost. S přibývajícím věkem, ale může docházet ke ztrátě pevnosti prsou i tak. Rozhodují takové faktory, jako je věk, strava, svalová hmota a stav pokožky. Nevěřte tomu, že ženy, které nenosí podprsenky, budou mít dříve ňadra bez pevnosti.

Podráždění kůže

Nejenom příliš těsná podprsenka, ale také nevhodný materiál nebo příliš úzká ramínka mohou způsobit zarudlá místa na těle ženy. O tom, jak tato místa pálí a jinak se nepříjemně projevují, ani nemusíme mluvit. Když podprsenku nosit nebudete, tomuto problému se vyhnete! Pokud je navíc horké počasí, může být problém znásoben. Tím, jak se potíme, je naše pokožka náchylnější k oděrům. Pokud si koupíte podprsenku, u které budete dbát více na pohodlí, než na estetiku, můžete dosáhnout minimálního podráždění kůže.

Zdroje info:

https://styl.interia.pl/zdrowie/news-piec-powodow-dla-ktorych-warto-zrezygnowac-ze-stanika,nId,5332166

https://www.mimibazar.cz/clanek/1372/5-duvodu-proc-nenosit-podprsenku

Foto: Pexels