Pijte každý den česnekové mléko a vyhnete se nachlazení

Česnekové mléko

Nachlazení a rýma jsou běžnou součástí našeho života zejména na jaře a na podzim. Česnekové mléko může pomoci, protože obsahuje všechno důležité, pro podporu našeho imunitního systému. Česnek sám o sobě je přírodní antibiotikum, které bychom si ale měli dopřávat syrové. Tento lék vás na rozdíl od různých multivitamínů ve formě doplňků stravy vyjde velice levně. Proč to nezkusit? Velmi zajímavá je studie o česneku  roku 2017, kde se píše třeba o pití česnekového mléka.

Česnekové mléko s medem

Právě česnekové mléko je jedním ze způsobů, jak si můžete dopřát syrový česnek, aniž by vám příliš vadil. Mléko, med a česnek je trojice, která činí z nápoje vitamínovou bombu. Česnek obsahuje látky, které si poradí s bakteriemi, plísněmi i viry. Jeho součástí je alliin, enzym allinázy, silice se sirnými organickými sloučeninami, selen a vitamíny A, B, C a E. Mléko má neutralizační účinky, čímž mírní chuť i vůni česneku. Med obsahuje antibiotické látky, draslík, železo, chlór, fosfor, hořčík, mnoho vitamínů B a kyselinu listovou.

Zlaté mléko

Foto: Pixabay

Když cítíte, že na vás něco leze…

Pokud máte pocit, že se o vás pokouší nějaká ta nemoc, je nejvyšší čas připravit si tento kouzelný nápoj. Pomáhá nejenom při nachlazení, ale také při bolestech v krku. Příprava česnekového mléka je jednoduchá: do teplého (nikoli vařícího) mléka zamícháme lžíci medu a utřený stroužek česneku. Promíchejte, aby se med rozpustil a pijte po několika doušcích dvakrát až třikrát denně, ideálně po jídle.

Přísady navíc

Některými přísadami můžete chuť česnekového mléka upravit tak, aby vám byla příjemnější. Zde jsou některé z nich:

  • Kurkuma – má protizánětlivé účinky a podporuje kognitivní funkce mozku. Do výše zmíněného receptu přidejte asi čtvrt lžičky.
  • Citronová šťáva – je zdrojem vitamínů B a E, draslíku, sodíku, železa a betakarotenu. Stačí přidat 1 lžíci citronové šťávy do výše uvedeného receptu.
  • Zázvor – má protizánětlivé účinky a je silným pomocníkem v boji proti nachlazení. Má silně kořeněnou chuť, která nemusí vyhovovat každému. Přidávejte jej proto postupně, maximální množství je čtvrt lžičky k výše zmíněnému receptu.

Zdroje info:

https://fajnyogrod.pl/porady/mleko-z-czosnkiem-i-miodem-na-przeziebienie-sprawdzony-przepis/

https://www.ireceptar.cz/zdravi/cesnekove-mleko-30000218.html

https://www.researchgate.net/publication/318855135_Development_and_evaluation_of_anti-acne_gel_containing_garlic_Allium_sativum_against_Propionibacterium_acnes

Foto: Pixabay