Ovoce, které doslova spaluje tuky – do jídelníčku ho můžete přidat téměř bez omezení

hubnutí

Když se řekne dieta, zpravidla si představíme nepříliš chutný, a navíc kaloricky osekaný jídelníček, který by měl s trochou štěstí vést k redukci naší váhy. Velmi účinná je v tomto ohledu ketodieta. A pokud už máte v tomto ohledu něco načteno, určitě jste na ni museli narazit.

I ta má však svá omezení. Například bývají zcela zapovězeny potraviny, při jejichž přípravě bylo použito ovoce. Ovšem není nutné vzdávat se ovoce jako takového. Některé má totiž velmi podobné složení jako povolená zelenina. Typickým příkladem je ananas.

Znáte záporné potraviny, které vám pomohou při hubnutí?

Určitě už jste slyšeli o ananasové nebo třeba rajčatové dietě. A proč jsou skloňovány právě tyto druhy ovoce? Inu, z jednoduchého důvodu, mají zvláštní složení. Způsobují, že víc energie na jejich trávení spotřebováváme, než z nich skutečně získáme. Odtud se tedy bere jejich schopnost spalovat tuky. Není tedy jediný důvod pro to, abychom se lahodného ovoce během své diety vzdávali. Skvěle jsou v tomto ohledu hlavně:

  • lesní plody
  • a ananas.

Oba druhy ovoce splňují přísné dietní požadavky, dodají vám navíc množství vitamínů a minerálů a obsahují i nezbytné antioxidanty. Ty chrání naše zdraví tím, že brání útokům škodlivých volných radikálů na naše buňky. Mají rovněž anti-aging efekt a jsou 100% přírodní.

Chia semínka

Foto: Pixabay

Jak působí ovoce na naše zdraví

Zcela vynechávat ovoce není vhodné. Látky, které obsahuje, totiž mimo jiné také obsahují pořádnou porci prospěšného kolagenu. Ten se v našem těle podílí na celé řadě pozitivních procesů:

  • stará se o zdraví a perfektní kondici vlasů a nehtů,
  • zmírňuje bolest v kloubech,
  • podíl se na zdravém a krásném vzhledu pokožky a zároveň zpomaluje její stárnutí,
  • stará se o správnou pevnost a hustotu kostí,
  • mírní riziko nebezpečných srdečních onemocnění.

Vláknina pak pomáhá navodit pocit sytosti a nádavkem se stará i o vaše svaly a kosti. Také podporuje funkci střev a zažívání celkově, čímž zprostředkovaně přispívá i ke správné hladině cholesterolu.

Jako zdroj vlákniny je vhodné doporučit i chia semínka. Ta patří mezi oblíbené superpotraviny, které se vyznačují snadnou stravitelností a velmi dobrou chutí. Oceníte na nich zejména vysoký obsah omega-3 nenasycených mastných kyselin. Ty pomáhají dodat pocit sytosti na delší dobu.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.fit-house.cz/magazin-fitness-a-zdravi/potraviny-spalujici-tuky-tipy/

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.