Oleje pro zdravé vlasy: zkuste arganový, olivový nebo kokosový

Vlasy

Přírodní oleje jsou tím nejlepším, co na své vlasy můžete použít. Navíc jejich cena není tolik vysoká, jako například cena komerčních přípravků na vlasy. Prostřednictvím olejů můžete vyřešit mnohé problémy s vlasy (roztřepené konečky, suché vlasy, lupy aj.). To znamená, že nemusíte investovat celé tisíce do přelomových komerčních produktů. Stačí, když si vyrobíte masku z toho, co už máte doma. Oleje je možné použít tak, že je vmasírujete do pokožky hlavy, aplikujete na konečky vlasů, ale také po celé délce vlasů – záleží na tom, co od oleje očekáváte.

Přírodní oleje na vlasy

Přírodní oleje jsou lehké a rychle se vstřebávají, takže vlasy nezatěžují. Navíc obsahují spoustu vitamínů, minerálů a živin, které vlasy posílí. Kromě toho dokážou ochránit vlasy před škodlivými vnějšími faktory, jako je slunce, znečištění a mráz. Oleje napomáhají proti třepení konečků, pomáhají zbavit se problémů s lupy, suchostí vlasové pokožky a jiných.

Sprej na vlasy
Foto: Unsplash

Kokosový olej proti lupům

Kokosový olej dokáže naprosté zázraky.  Příjemně voní, ale obsahuje také vitamín E, který dokonale vyživuje vlasy, zabraňuje kožním infekcím, ale také tvorbě lupů. Kromě toho posiluje konečky. Ty se díky kokosovému oleji netřepí. Při pravidelném použití získají vlasy nádherný, přirozený lesk. Pokud trpíte na řídké vlasy, můžete použít právě tento olej, protože pomáhá k jejich zahušťování.

Arganový olej na suché vlasy

Tento olej patří mezi ty dražší, nicméně stojí za vyzkoušení. Stačí jen pár kapek, které přidáte například do svého šamponu nebo přímo na konečky vlasů a můžete tím získat regenerační prostředek. Bezvadně funguje především na poškozené a suché vlasy. Obsahuje vitamín E a omega 3 a 9 mastné kyseliny a antioxidanty. Nejznámější uživatelkou arganového oleje byla egyptská královna Kleopatra.

Olivový olej pro růst vlasů

Olivový olej je skvělý prostředek do kuchyně. Využijete jej také v přírodní kosmetice, kde má široké využití. Mezi jeho příznivé vlastnosti patří skvělé hydratační účinky a stimulace růstu vlasů. Stimuluje vlasové folikuly a bojuje i proti bakteriím. Abyste dosáhli příznivých účinků, stačí si olivovým olejem promasírovat pokožku hlavy. Problémy s roztřepenými konečky je možné vyřešit nanesením oleje na konečky vlasů.

Rozmarýnový olej na slabé vlasy

Rozmarýnový olej krásně voní a navíc vlasy skvěle vyčistí. Obsahuje spoustu vitamínů, železa a vápníku. Používá se pro slabé, tenké a jemné vlasy. Tento olej je skvělý též na vlasy, které elektrizují, nebo mají tendence ke krepatění.

Zdroje info:

https://www.essence.com/hair/oils-from-kitchen-natural-hair-moisturized-this-fall/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35816075/

Foto: Unsplash