Objevte ricinový olej. Pomůže proti vráskám a podpoří vlasovou pokožku

Kvalitní ricinový olej je skvělým přípravkem pro krásu pokožky, ale například i vlasů. Občas je dokonce označován jako tekuté zlato v kosmetice. A to nemůže být bez důvodu. Jaké účinky má ricinový olej a proč ho přidat do péče o pleť? To se dozvíte v tomto článku.

Ricinový olej jako bojovník proti stárnutí

Pokud chcete snížit výskyt vrásek a zpomalit tempo, s jakým se na tváři objevují, přidejte do své kosmetické rutiny právě ricinový olej. Ten je totiž bohatý na vitamíny A, C, E a skvěle kombinuje efektivní hydrataci s dostatečným vyživením pleti. Snadno se však může stát, že vám aplikace samotného oleje přijde příliš mastná a není se čemu divit. V takovém případě zvolte metodu, že pár kapek ricinového oleje smícháte s běžným krémem, který používáte. Dostanete tak k pleti potřebné živiny, ale zároveň nevytvoříte silný mastný film.

Výživa sušší pokožky i dostatečná hydratace pro rty

Kromě použití na pokožku obličeje je možné ricinový olej aplikovat jako opravdu intenzivní hydrataci rtů. Nejlepší je nanést několik kapek na rty a jemně promnout ve chvíli, kdy se budete chystat jít spár. Ricinový olej bude rty vyživovat po celou noc. Pomoci může také u lámavých nehtů nebo při problémech se suchou pokožkou hlavy, což je typické hlavně pro zimní měsíce, kdy bývá vzduch v místnostech suchý a přetopený.

Foto: Pixabay

Při výběru zvolte olej s co nejvíce čistým složením

Aby mohl ricinový olej dobře posloužit, je potřeba zvolit kvalitní produkt, který obsahuje opravdu co nejvíce čisté látky. Naštěstí je ricinový olej poměrně snadno dostupný. Zakoupit ho můžete v drogériích, ale i nejrůznějších e-shopech. Ceny se pohybují zhruba kolem 100 korun za lahvičku. Ta vám zároveň může vydržet poměrně dlouho, protože záleží, jak vydatně budete olej používat.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/castor-oil

Náhledové foto: Pixabay