Nové zvýšení příspěvků z fondu prevence VZP s platností od července

Vzhledem k neustálému zdražování se přímo nabízelo i zvýšení některých příspěvků. Reaguje jedna z největších zdravotních pojišťoven u nás, kdy si VZP připravila hned několik různých zvýšení u příspěvků z fondu prevence. Čeho všeho se to týká a jak vám to může pomoci? To se dozvíte v tomto článku.

Zvýšení o tisíce

Vysoká inflace je důvodem pro poměrně radikální navýšení některých příspěvků. Konkrétně se to týká například speciálních dietních potravin nebo lidí s problémů s cukrovkou. Jde tak o podporu, jak lidem usnadnit stálé dodržování doporučení lékařů ohledně správné diety. Konkrétně tak jde o dietní program a prevenci cukrovky. Zvýšení je přitom poměrně znatelné a v řádu tisíců korun, což rozhodně není špatným krokem.

Příspěvek na dietní program

Jedním z poměrně velkých zvýšení je úprava příspěvku na dietní program. Jde o příspěvek na bezlepkovou dietu. Dříve se jednalo o maximální částku 6 000 korun. Navýšení zvedá limit rovnou o celé dva tisíce korun, takže nově bude možné čerpat maximální částku 8 000 korun na speciální dietu. U klientů s velmi přísnou dietou nařízenou lékařem může jít o zvýšení z 10 000 korun na 12 000 korun, takže jsou taktéž přidané dva tisíce korun. Příspěvek je poskytován vždy za pololetí, kdy se žádá zpětně. Ročně je tak možné získat dva příspěvky.

Foto: Pixabay

Příspěvek na prevenci cukrovky

Od 1. července dochází také ke zvýšení maximální výše příspěvku na prevenci cukrovky. Ten je platný pro všechny diabetiky a vztahuje se na pořízení nezbytných pomůcek. V porovnání s předchozím příspěvkem je v tomto případě nezbytné přiložit doklad o zaplacení pomůcek, jako jsou například jehly, inzulinová pera, testovací proužky a podobně. Žádá se vždy zpětně a doklad o pořízení pomůcek nesmí být starší 3 měsíců. Dochází ke zvýšení z maximální výše příspěvku 1 000 korun na maximální částku až 3 000 korun.

Zdroj: https://www.vitalia.cz/clanky/vzp-navysuje-prispevky-na-dietu-a-cukrovku/

Náhledové foto: Pixabay