Nová studie: Vakcíny Pfizer a Moderna ochrání před virem po celá léta

Vakcína Covid-19

Vědeckých studií týkajících se onemocnění Covid-19 a vakcinace přibývá. Jedna z nejnovějších uvádí, že lidé, již prodělali Covid-19 a byli očkováni vakcínami od společností Pfizer nebo Moderna, mohou být chráněni klidně i po zbytek svého života. Studie uvádí, že zřejmě nebude nezbytné přeočkování. Stát se tak může pouze v případě variací, jež jsou silnější než dvě vakcíny mRNA.

Vytvoření neustálé imunitní reakce

Vědečtí pracovníci z Washington University School of Medicine zjistili, že vakcíny dokážou vytvářit v těle v podstatě neustálou imunitní reakci. Právě ona chrání před Covid-19. Buňky podle vědců neustále cvičí, jakým způsobem by měly bojovat onemocněním COvid-19, a to i 15 dní po první dávce. Dr. Ali Ellebedy, imunolog z Washingtonské univerzity v St. Louis a hlavní autor studie řekl pro The New York Times, že se jedná o velmi dobré znamení.

Ochrana po zbytek života

I takto vědci hovoří. Ochrana do konce života je v podstatě hlavním důvodem pro to, aby se i lidé, již prodělali Covid-19, očkovali. Jinak je také zajímavé, že se studie nevěnoval očkování od společnosti Johnson & Johnson. U té už ochrana nemusí být tak dlouhodobá, jelikož nejde o vakcínu mRNA.

Viry nemutují, pokud se nereplikují

Přesně takto hovořil minulý týden dr. Anthony Fauci, známý odborník na Covid-19 v USA.

Konkrétně řekl: „Pokud jim dáte příležitost replikovat se tím, že jim umožníte šíření z člověka na člověka, dáváte jim skvělou příležitost ještě více mutovat a možná se vyhnout vakcíně.“

Řeč čísel a statistik

K 28. červnu dostala více než polovina americké populace, tedy 54 % Američanů, alespoň jednu dávku vakcíny COVID-19 a 46,1 % je plně očkováno. Data uvádí uvádí Centers for Disease Control. Z Američanů způsobilých k očkování, tedy od 12 let, dostalo 63,1 % alespoň jednu dávku a 53,9 % bylo plně očkováno.

Zdroj info: https://www.health.com/syndication/protection-from-pfizer-and-modernas-covid-vaccines-may-last-for-years-new-study-finds

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.