Vakcína Covid-19

Nová studie: Vakcíny Pfizer a Moderna ochrání před virem po celá léta

Vědeckých studií týkajících se onemocnění Covid-19 a vakcinace přibývá. Jedna z nejnovějších uvádí, že lidé, již prodělali Covid-19 a byli očkováni vakcínami od společností Pfizer nebo Moderna, mohou být chráněni klidně i po zbytek svého života. Studie uvádí, že zřejmě nebude nezbytné přeočkování. Stát se tak může pouze v případě variací, jež jsou silnější než dvě vakcíny mRNA.

Vytvoření neustálé imunitní reakce

Vědečtí pracovníci z Washington University School of Medicine zjistili, že vakcíny dokážou vytvářit v těle v podstatě neustálou imunitní reakci. Právě ona chrání před Covid-19. Buňky podle vědců neustále cvičí, jakým způsobem by měly bojovat onemocněním COvid-19, a to i 15 dní po první dávce. Dr. Ali Ellebedy, imunolog z Washingtonské univerzity v St. Louis a hlavní autor studie řekl pro The New York Times, že se jedná o velmi dobré znamení.

Ochrana po zbytek života

I takto vědci hovoří. Ochrana do konce života je v podstatě hlavním důvodem pro to, aby se i lidé, již prodělali Covid-19, očkovali. Jinak je také zajímavé, že se studie nevěnoval očkování od společnosti Johnson & Johnson. U té už ochrana nemusí být tak dlouhodobá, jelikož nejde o vakcínu mRNA.

Viry nemutují, pokud se nereplikují

Přesně takto hovořil minulý týden dr. Anthony Fauci, známý odborník na Covid-19 v USA.

Konkrétně řekl: „Pokud jim dáte příležitost replikovat se tím, že jim umožníte šíření z člověka na člověka, dáváte jim skvělou příležitost ještě více mutovat a možná se vyhnout vakcíně.“

Řeč čísel a statistik

K 28. červnu dostala více než polovina americké populace, tedy 54 % Američanů, alespoň jednu dávku vakcíny COVID-19 a 46,1 % je plně očkováno. Data uvádí uvádí Centers for Disease Control. Z Američanů způsobilých k očkování, tedy od 12 let, dostalo 63,1 % alespoň jednu dávku a 53,9 % bylo plně očkováno.

Zdroj info: https://www.health.com/syndication/protection-from-pfizer-and-modernas-covid-vaccines-may-last-for-years-new-study-finds

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

15 komentářů

 1. Michal Odpovědět

  Stará studie: VAKCÍNY PFIZER A MODERNA OCHRÁNÍ PŘED VIREM JEN PŮL ROKU A JE TŘEBA PŘEOČKOVAT. Každou chvíli je to jinak a pak si vyber.

  1. Magda Odpovědět

   Taky by mohli napsat, že chrání až do smrti. Jen neupřesní, že ta smrt může nastat zatraceně brzy pro naprostou ztrátu imunity.

 2. Stojan Odpovědět

  Dobrý den, prosím po napsání článku si vždy zkontrolujte co jste napsal, jsou tam drobné nedostatky. Také je dělám 🙂 ale Vy musíte jít příkladem (chybí písmeno, malá/velká písmena). Děkuji Stojan

 3. Ctirad Přikryl Odpovědět

  Na solidnosti a důvěryhodnosti Vašemu článku velice ubírají výrazné chyby v textu, takže kladné osvětě stran očkování, spíše pácháte „medvědí službu“… 🙁 …..

 4. zdeněk Odpovědět

  to vyvěštily z křištálové koule nebo redaktor chce být zajímavej, že to nikde nepíšou.Asi kachna.

 5. Zdeněk Odpovědět

  Jasnozřivci kecají, lžou a melou. Očkuje se cca rok a už vědí, že je to ochrana na dlouhá léta. To opravdu blbci a hovada nevymyslí!!

 6. albína Odpovědět

  v roce 1954 jsem byla očkována proti dětské obrně, za 14 dní jsem byla již v nemocnici s obrnou a léčila se téměř rok. V roce 1979 syn očkován proti zánětu mozkových blan – léčil se se zánětem 6 týdnů v nemocnici, po návratu za několik dnů opakovaně – opět dalších 6 týdnů na infekčním.

 7. Martin Odpovědět

  Tak to určitě, bude fungovat na věky věků. Budou stačit 2 vakcinace. Ha ha ha. Skutečnej byznys plán vypadá jinak. Chřipka, která funguje lautr stejně se nevymýtila za 30 let moderního lékařství. Existuje něco, čemu se říká paměťové buňky. Jestli Vás něco ochrání, pak tyhle buňky, které si zapamatují patogena, v případě potřeby se znovu namnoží a tudíž se protilátky vytvoří rychleji. Problém starých lidí je pomalá a nepřesná imunita, jakákoliv reakce na infekci trvá déle, čili víc času pro vir se namnožit do neúnosných počtů. Takže sice se jejich imunita vakcinací naučí to poznat, ale ten vlastní boj už svádí imunita sama – ale pomaleji, s mnohem menší přesností, napadá i zdravé buňky těla a tím může třeba COVIDu nechtěně pomoci třeba zničit vlastní plíce. A to je rozdíl mezi mladými a starými lidmi, rozdíl v účinnosti vakcíny. Vakcína jenom učí poznat, zbytek už je na Vaší imunitě a ta je v nějakém lepším nebo horším stavu. Existují třeba lidi, pro který je zelenina sprostý slovo. Existují lidi, kteří si v rámci prevence třeba v zimě nemůžou koupit vitamín D, dovolit kvalitní stravu, protože na to nemají. A tady stát totálně selhává, měla by tu být nějaká prevence, ta vždy vyjde nejlevněji. A byl by to i dobrý předvolební tah.

 8. albína Odpovědět

  tak nevím, co bylo závadného na mém komentáři, že jste ho neuveřejnili, byla to pravda, ale to se vám asi nehodí, že mám pravdu.

 9. Dana Odpovědět

  Zase dalsi blbost, kterou nás tu krmí ohledne vakcin, pane Štěpán, musíte sledovat i jiné weby, Fauci už je passé.

 10. Alča Odpovědět

  Já nic dopředu neřeším,jdu v pohodě na očkování,a vše se dále uvidí.Ve vakcínu věřím,proč bych neměla, když ji vynalezli vědci z oboru,kteří jsou kapacity i na jiné očkovací látky!!! Všichni jsou od malá očkování na různé víry, (obrna, neštovice,spalničky, tuberkulóza a dnes další jiné třeba encefalitida atd..a doposud se negativně neohlédli nad imunitou, neměl nikdo připomínky,protože to celý život funguje,tak proč by neměla fungovat vakcína na covid!!! Lidi neblbněte prosím! Vždyť jde o záchranu všech lidí na světě!!!

 11. žofka Odpovědět

  Neví, cokdo tu máte proti našemu brouku pytlíkovi, který přece rozumí úplně všemu na světě! ten bude rdit i pánu Bohu, umělec. A tím, že tu diskutujem, ho v tom ještě podporujem. Divný způsob obživy pana Štěpána a jemu podobných Co naděláme, co nám vycinkali, to máme, ale může být ještě hůř!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *