Nová opatření vlády: Válka mezi očkovanými a neočkovanými

Vakcína covid

O dalších opatřeních týkajících se onemocnění Covid-19 je fakticky rozhodnuto. Premiér Babiš se vyjádřil, že se může jednat o zcela zásadní záležitosti. O konkrétních změnách z pochopitelných důvodů nehovořil. Úkol ministra zdravotnictví Vojtěcha zněl vcelku jasně. Probrat situaci se zástupci budoucí vlády Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN).

Počty nakažených skáčou po tisícovkách

Bohužel je tomu tak. Stejně tak se zvyšuje i počet hospitalizovaných a mrtvých. Vypadá to, že veškerá opatření se prostě zaměří na očkování. Jinými slovy, do restaurace a na mnohá jiná veřejná místa vás už bez očkovacího certifikátu nebudou chtít pustit. V Rakousku se toto stalo již jakýmsi standardem a mnohdy se skloňuje i slovo fašismus. Mimo jiné se v souvislosti s očkováním hovoří také o kolektivní odpovědnosti. No, nás to čeká nejspíše za dva týdny ve stejném duchu.  

MeSES navrhuje širší přístup k testování

To je aktuálně ze strany vládního kabinetu omezováno. Proč? Aby se lidé nechali naočkovat. Situace se bohužel ale často vyvíjí tak, že se očkovaní berou jako nedotknutelní. Jinými slovy, onemocní někdo v blízkosti očkovaného. Ten má rizikový kontakt, nicméně na testy nemusí a na veřejnosti se může pohybovat běžně. Stejně tak děti ve škole. Ty očkované se vrací. Přitom mohou nakazit kohokoli dalšího.

Vesměs jen slova

Žádné zavírání by hned tak hrozit nemělo, nicméně postup ve vnitřních prostorách bude přísnější. Nejčastěji ale politici spíše mluví, než cokoli činí. Třeba se hovoří o tom, že je zapotřebí vyvinout co největší snahu, aby se odvrátily černé scénáře. Podle všeho to ale vypadá, že je máme tady.

Prohlubuje se propast kvůli vakcinaci

Nechutné kampaně na očkování a také podlézání lidem, aby se nechali očkovat. I takto lze situaci shrnout. O faktu, že bez očkování by byla situace mnohem horší, příliš moc lidí nepochybuje. Přesto je proočkovanost relativně nízká.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zitrejsi-zmeny-v-opatrenich-budou-zasadni-rekl-babis-40377674

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.