Nino Mchedlidze: Trendem v estetické medicíně jsou kombinované zákroky

Estetický zákrok

Nino Mchedlidze je původem Gruzínka. Od dětství si přála stát se lékařkou. Ke stomatologii vystudovala také management ve zdravotnictví a stala se ředitelkou sítě klinik estetické medicíny Mediestetik. O trendech v estetické medicíně, ale i jejím působení v čele Češko-gruzínské obchodní komory, vykládá plynulou češtinou, ze které sem tam přeskočí do angličtiny.

Kdy jste poprvé zatoužila stát se lékařkou?

Stát se doktorkou byl můj sen od dětství. Možná i proto, že moje babičky chtěly, aby jejich potomci vystudovali medicínu. Jsme velká rodina a od malička jsem kolem sebe měla chirurgy, zubaře, pediatry, urology a gynekology. Jsem hrdá na to, že v této tradici mohu pokračovat a zasvětit svůj profesní život medicíně. Kromě stomatologie jsem studovala management ve zdravotnictví ve Velké Británii.

Jak dlouho síť klinik Mediestetik funguje?

První Centrum estetické medicíny jsme zakládali v roce 1997 v Gruzii. Poté jsme expandovali do Evropy. Rozhodovali jsme se, zda založit pobočku ve Finsku nebo Česku. Praha se svou neopakovatelnou atmosférou rozhodla a v roce 2010 jsme v metropoli otevírali první pobočku Mediestetik.

Jak se vám podařilo překonat pandemii Covidu?

Na prvním místě vždy bylo a je a bude zdraví pacientů. Takže jsme se museli řídit všemi nařízeními, které vláda vydala.  Po dvou pandemických letech, kdy byl v některých službách mírný útlum, vnímám, že cítit se ve svém těle dobře, se stává pro naše zákazníky zase důležité. Do popředí se tak dostávají kombinované techniky, které vedou k přirozenějším estetickým výsledkům. Přinesou navíc úsporu času i peněz.

Shrnula byste trendy, které současná estetická medicína nabízí?

Jedním ze současných trendů je radiofrekvence Thermage v kombinaci s technikami modelace obličeje pomocí dermálních výplní. Procedura bývá vyhledávanou u těch, kterým začínají tváře vlivem věku ochabovat a ztrácí svůj objem. Tváře padají dolů a pokožka ztrácí elasticitu. Radiofrekvence Thermage aktivuje produkci kolagenu a pleť se stává pevnější. V kombinaci s dermálními výplněmi dokážeme vytvarovat linii čelisti a vyplnit chybějící kontury. Časově nenáročná procedura je hotová během jednoho sezení a její výsledky jsou dlouhodobé.

Dalším oblíbeným zákrokem je plastika břicha. Trendem dnešní doby se stala lipoabdominoplastika. Jde o operaci, která kombinuje odstranění tuku kolem pasu s přebytečnou kůží.

Mezi naše novinky patří i mini invazivní niťový lifting obličeje MINT LIFT. Tímto zákrokem, při kterém dochází k obnově struktury obličeje, docílíme omlazení pokožky v okolí čelisti a vytažení povislých kožních tkání. Fixační nit obličejové tkáně je vyrobena z rozpustného materiálu. Jediným vpichem a kanylou se prostrčí nit, povytáhne se do požadované pozice a zafixuje.

Nino MchedlidzeNino Mchedlidze: Jan Hrdý

Zůstaňme u vrásek, kterými se trápí především ženy. Nabízí trh nějaké méně invazivní možnosti?

Pro všechny, kteří touží po zlepšení textury kůže i pórů, redukci vrásek nebo pigmentací a ošetření jizev po akné nabízíme mikrojehličkovou radiofrekvenční metodu Morpheus8. Jde o techniku s krátkou dobou rekonvalescence, při které pronikají mikrojehličky do hlubších vrstev kůže. Tím cíleně prohřívají tkáň. Dochází ke stimulaci tvorby nových kolagenních vláken s výsledným liftingovým efektem. Radiofrekvenční proud prohřívá i horní vrstvu pokožky, zvyšuje produkci kolagenu a elastinu. Když vidím odcházet spokojené zákazníky s přirozeně vypadajícími výsledky, jsem i já spokojená.

A co mohou proti projevům stárnutí obličeje udělat dívky, které se pro zákrok cítí ještě mladé?

Proces stárnutí zastavit nemůžeme. Pravidelnou péčí však mohou ženy dosáhnout přirozeného stárnutí s grácií. Pleťové boostery s vysokou koncentrací hyaluronových kyselin a aminokyselin dodají pleti energii, prodlouží její mladistvý vzhled a zpomalí stárnutí na buněčné úrovni. Se zdravou a kvalitní pokožkou se i lékařům mnohem lépe pracuje. Pokud už pleťové přípravky nestačí, tak jednou z účinných metod jak zmírnit stárnutí obličeje je ošetření frakčními lasery Fraxel nebo použití vlastní krevní plazmy.

Estetická medicína se však netýká jen žen. Jak je to s poptávkou u mužů? Co nejvíce vyhledávají?

Obecně se o sebe čeští muži velmi starají. Vyhledávají epilaci, botulinoterapii a jiné formy omlazení. Na našich klinikách je žádaná například léčba vypadávání vlasů. Poskytujeme ošetření metodou Micrografting s pomocí transplantace autologních buněk. Ty jsou vlastní tělu pacienta. Jde o obnovu růstu vlasů a intenzivní biorevitalizaci pokožky. Po ošetření dochází ke spuštění procesů regenerace a obnovu tkání.

Jak je to u takového zákroku s bolestí?

V oblasti zátylku odebereme zhruba tří milimetrové kousky tkáně. Odběr takového štěpu se provádí v lokální anestezii. Je tedy zcela bezbolestný. Odebrané vzorky tkáně jsou upraveny za pomoci patentovaného systému, který připraví suspenzi bohatou na růstové faktory.  Ta se pacientovi ihned aplikuje zpět do ošetřované oblasti. Zákrok je miniinvazivní a nijak neomezuje v každodenních aktivitách.

Teď z jiného soudku. V listopadu jste se stala prezidentkou Česko-gruzínské obchodní komory. Co je vaším cílem na této pozici?

Česko-gruzínská obchodní komora pořádá přednášky, konference, organizuje obchodní i podnikatelské cesty a prezentuje společnosti. Ze své pozice chci především motivovat další firmy ke vstupu na český a gruzínský trh. Mám zkušenosti s oběma státy a mohu být nápomocná při orientaci v podnikatelském prostředí. Gruzie je považována za jednu z nejpříznivějších zemí k podnikání. Je třetím nejméně daňově zatíženým státem se sazbou 9,9 procenta.

Poslední otázka. Máte v tak nabytém pracovním programu čas i na odpočinek? Volíte raději ten aktivní?

Mám dvě malé děti, takže aktivní odpočinek máme hlavně spolu. Od dětství je mým největším koníčkem hudba a polyfonní zpěv. Ten se stal v mé rodné zemi národní tradicí. Dodnes je součástí každodenního života Gruzínců.

Děkuji za rozhovor

 Zdroj info: Originální rozhovor s lékařkou

Radiofrekvence Thermage: Náhledové foto se svolením Mediestetik 

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.