Alergie na lepek

Nesnášenlivost lepku či laktózy: takové jsou příznaky

Potravinová intolerance je často přehlížena a ovlivňuje stále více lidí. Mnoho lidí stále obtížně rozlišuje mezi potravinovými alergiemi a intolerancí. První se týkají specifické přecitlivělosti na látku cizí tělu, zatímco druhá nejsou imunologického původu. Nesnášenlivost lepku a laktózy narušuje každodenní život mnoha z nás. Jaké jsou jejich příznaky?

Chronické migrény

Migrény a jiné bolesti hlavy jsou častým problémem lidí s intolerancí. Tato bolest se obvykle objevuje 30 až 40 minut po jídle. Pokud jste často náchylní k tomuto druhu poruchy, je nezbytné navštívit lékaře, aby se dozvěděl více o vašem stavu.

Migréna

Migréna: Zdroj obrázku Pixabay.com

Svědivé vyrážky

Nesnášenlivost lepku může také ovlivnit vaši pokožku. Je to proto, že zažívací potíže mohou být někdy charakterizovány kožními reakcemi, jako je svědění, skvrny na pokožce, podráždění nebo suchá kůže.

Bolest svalů

Nesnášenlivost lepku může způsobit zánět, který způsobuje celkovou bolest, zejména ve svalech a kloubech.

Chronická únava

Díky modernímu životnímu tempu se mnoho lidí často cítí unavených. Pokud jste si však našli čas na odpočinek, věnujete pozornost své stravě a užíváte si klidný spánek, přesto se však cítíte unavení, může to být známkou nesnášenlivosti. Tato únava se projevuje zejména po jídle.

Změny nálady

Lidé s trávicími problémy mohou být také náchylní k poruchám nálady. Jedna studie zjistila, že lidé trpící zažívacími potížemi trpěli mnohem častěji depresemi a úzkostí než ti, kteří byli v dobrém zdravotním stavu.

Bolesti břicha

To je bezpochyby jeden z nejběžnějších a nejzřetelnějších příznaků intolerance potravin. Nadýmání, chronická bolest břicha, plyn, průjem a zácpa jsou všechny příznaky, které vás mohou upozornit na možnou citlivost na lepek.

Potíže se soustředěním

Problémy s trávením mohou také způsobit potíže se soustředěním a zmateným myšlením. Ačkoli věda stále ignoruje příčinnou souvislost mezi tímto příznakem a nesnášenlivostí lepku, je to jeden z nejčastějších příznaků této citlivosti.

Bez lepku: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *