Není káva jako káva! Jedna vám pomůže proti migréně a druhá jako podpora při hubnutí

Coffee

Asi každý si přeje najít tajný elixír pro rozpouštění tuků. A neříkejte, že ne! Díky různým šejdířům, kteří z vás chtějí vysosat i poslední halíř, se na internetu a všude v reklamách objevují předražené ochucené nápoje.

Obyčejná černá káva je vynikajícím prostředkem pro získání energie a potlačuje příznaky migrény. Ale přidejte k ní v dobrém poměru citrón a vaše kila po určité době půjdou dolů. Ale otázkou je, jestli je v tomto příběhu pravda!

Druh kávy

Foto: Unsplash

Jak vypadá citrónová káva

Jednodušší popis opravdu není – černá káva s citrónem. Nejčastěji se smíchá šťáva z celé půlky citronu, kterou si vymačkáte vedle do hrnku. Do druhého hrnku si připravíte černou kávu. Obě ingredience smícháte. Chuť je sice fuj – fuj, ale to bývá u většiny přípravků.

Co rozhodně není dobrý nápad je přidávat citronovou šťávu do latte, tedy pokud nejste fanouškem sraženého mléka. Slazená ledová káva s citronem se využívá už hodně dlouho.

Jak je to s hubnutím?

Citrony nemají žádný vliv na hubnutí a ani na spalování tuků. Musíte se prostě vyrovnat s faktem, že šťáva ze svraštělého ovoce vám prostě nepomůže navléct moc těsné džíny. Proč tedy vznikla fáma o citrónu a hubnutí?

Stejná fáma kdysi kolovala ohledně sklenky vody s citrónem. Není to kvůli mystickým schopnostem citrónu, nýbrž o naplnění žaludku vodou a to bez přísunu kalorií. Takto se hubne. Voda vás udrží delší dobu syté a potlačí další signály hladu. Káva má podobný efekt a navíc rozproudí vaše tělo kofeinem. Ale pokud budete neustále hltat šálek po šálku, vznikne závislost a pak budou vás trápit bolesti hlavy.

Obohacování se citronem

Krom toho, že jsou zdrojem vitamínu C, nesou dobré nutriční vlastnosti. Kyselina citronová v citronech může, ale nemusí, pomáhat při trávení a snižuje riziko výskytu ledvinových kamenů.

Rizika

Rizika jsou spojená s konzumací velkého množství citrónových šťáv (někdo může být náchylnější i při menším množství). Můžete si způsobit pálení žáhy a konzumace se vám projeví i na zubech!

Pokud chcete opravdu zhubnout, pijte vodu, za ni vám poděkuje i vaše pleť. Trochu se hýbejte, jezte tak, abyste byli najezení tak akorát (na 80%) a nestresujte se. Z nervů se nabírá strašně rychle.

Zdroj: health.clevelandclinic.org, mj-krasazdravi.cz

Náhledové foto: Unsplash