Nechte se inspirovat: Přinášíme vám trendy účesy, kterými o svátcích zazáříte

Účes

Vánoční svátky jsou za chvíli tady! Také už pomalu cítíte vůni bramborového salátu a slyšíte trhání balicího papíru? Jelikož my ano, je načase se pomalu připravit! Téměř každá žena se v tento den D chce cítit dokonale a žensky, s čímž souvisí nejenom make-up a stylový outfit, ale bezpochyby i trendy účes, který bude na rodinných fotkách vypadat neodolatelně. Tak honem do koupelny, jdeme vyzkoušet, jaký styling bude nejvíce slušet právě vám! 

Mokrý look, značka elegance a sex-appeale

V mokrém neboli wet looku můžete vypadat zatraceně sexy a slavnostně, když ovšem víte jak na to! Hranice od toho vypadat jako zmoklá slepice je poměrně tenká, takže dávejte pozor. Vlasy si v prvním kroku umyjte a následně pomocí bavlněného trička vymačkejte přebytečnou vodu. Potom je rozčešte hřebenem se širokými zuby. Nyní přichází ten nejdůležitější krok – smíchejte vlasový krém a gel a aplikujte do vlasů směrem dozadu. Začesané vlasy dozadu ještě pošplíchejte mořskou solí ve spreji a následně vysušte fénem, ne ovšem úplně dosucha. Pomocí těchto tří pomocníku (krém, gel a sůl) budou vlasy působit mokrým, nikoliv mastným dojmem.

Věděli jste, že…se wet look objevil už v 18. století? A to díky francouzské královně Marii Antoinettě. Ta si nechávala namáčet své šaty a tím inspirovala zbytek dam na dvoře.

ÚčesFoto: Pixabay

Vlny na všechny způsoby

Vlny vypadají vždycky skvěle a slavnostně, ať už zvolíte ty volnější nebo drobnější. Dají se jednoduše natočit na nespočet způsobů a pomocí nejrůznějších technik. Ta úplně nejjednodušší a nejrychlejší je pomocí kulmy. Tu si dopředu nahřejte zhruba na 180 stupňů a nezapomeňte vlasy před samotným kulmováním nastříkat produktem na ochranu před teplem. Termoochranné spreje vám navíc pomohou udržet požadovaný tvar vln posléze. Vlasy si rozdělte na minimálně dvě části, pokud je máte husté klidně i na tři, abyste žádnou část nevynechali. Začněte s vlasy ve spodní části a natáčejte je od konečků směrem k hlavě. Až budete mít hotové všechny pramínky, důkladně aplikujte fixační lak.

Do vlasů si ihned po natočení ještě nesahejte. Aby udržely tvar co nejdéle, musíte je nechat vychladnout a až potom upravovat a pročesávat. Pokud rádi experimentujete, určitě oceníte multifunkční kulmy, které mají vyměnitelné nástavce s různou šířkou a tvarem, tudíž vám dovolí kouzlit hned na několik způsobů!

Věděli jste, že…první elektrická kulma vznikla nedaleko Eiffelovy věže. Jednalo se o revoluční přístroj od značky BaByliss, za kterou stojí kadeřník René Lelièvre. Kulma se stala okamžitým hitem, a tak se zrodila nová značka BaByliss, jejíž kulmy, žehličky, fény a jiné produkty najdeme na trhu dodnes ve více než 60 zemích světa.

Jmelí nejenom nad stůl, ale i do vlasů

Bez jmelí jakoby Vánoce ani nebyly! Kouzelná větvička ovšem nemusí být pouze symbolem polibků a lásky, ale také zajímavým doplňkem ve vašich vlasech! Ozdoby ať už jakékoliv perfektně podtrhnou právě navlněné vlasy, jelikož se jedná o hravější look! Stačí když si sepnete dva pramínky dozadu pinetkou a kousek jmelí připevníte. Uvidíte, že celkový vzhled bude působit slavnostněji.

Věděli jste, že…je jmelí téměř nezničitelné. Usychá až se svým hostitelem, to znamená, že například na cedrech dosahuje stáří i bezmála 400 let. Jmelí má více než tisíc odrůd a patří mezi léčivé rostliny. Obsahuje látky snižující krevní tlak a podporující rozšiřování cév.

Letos frčí „Balletcore“

Už jste slyšeli o trendu zvaném balletcore? Pokud ne, tak jste ho ale určitě viděli v ulicích! Jedná se totiž o styl inspirovaný baletním světem, který je plný přiléhavých body, nadýchaných sukní, skinny kalhot s puky, ale HLAVNĚ je o perfektně uhlazeném drdolu! Když si dáte záležet, bude balletcore drdol vypadat neodolatelně šik a sexy.

Nejlépe se vám bude dělat s den nemytou hlavu, jelikož základem je vlasy co nejvíce uhladit. Malý tip – do vlasů můžete nanést bezoplachový kondicionér a trochu si je navlhčit, půjdou lépe zkrotit. Další možností je například pěnové tužidlo nebo vlasový olejíček. Dokonale uhlazeného efektu pak docílíte pomocí hřebene či kartáče se štětinami. Rovná viditelná pěšinka je základ! Jestli ji uděláte uprostřed nebo na straně, záleží pouze na vás. Vlasy začněte uhlazovat a zagumičkujte je na temeni nebo nízko na týl. Vezměte hřeben a vlasy opět češte směrem ke gumičce. Gumičku následně sundejte, pročešte boule vzniklé nad gumičkou a postup opakujte, dokud nebudete úplně spokojené. Na Vánoce se nemusíte bát ozdobit drdol velkou látkovou gumičkou, šátkem nebo mašlí.

Věděli jste, že…trend balletcore se zrodil, když módní značka Miu Miu představila saténové baletní piškoty v kombinaci s tlustými ponožkami. Z počátku lehce nepochopený módní styl ovšem následně představily i další značky, jako například Hermès, a nový trend byl na světě!

Ať už zvolíte na tento speciální den jakýkoliv look, nezapomeňte, že nejdůležitější je si ho pořádně užít!

Zdroje info: BaByliss, Schwarzkopf, PopSugar

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.