Naučte se správné odličování make-upu

Pleť

Měli vědět, že při špatném odličování se připravujete o novou a zdravou pleť. Odličování kosmetiky by pro vás mělo být každodenní povinností. Občas se zapomenete odlíčit? Nebo jste tak unavená, že vás prostě nenapadlo se odlíčit? Fajn, pak se nedivte, že vaši tvář zdobí ucpané póry a popelavá pleť.

Následně se pokoušíte zakrýt své nedostatky make-upem, ale pak ho večer opět nedostatečně odstraníte a ocitnete se v pasti, z níž je jediné východisko, unavená a zestárlá pleť. Ale vyčištění vaší tváře není atomová věda, jen tomu musíte věnovat několik minut denně. Také se řiďte některými pravidly a uvidíte, že vaše pleť bude zářit.

Každé ráno a večer – udělejte si rutinu!

Správně byste měli věnovat pozornost své pleti dvakrát denně. Ráno si opláchněte obličej vodou a vyčistěte si pleť. Následně ji vyčistěte a poté na ni naneste krém. Večerní péče by měla být intenzivnější, a to v případě, že se vrátíte z večírku tak opilí, že ani nevíš kde je koupelna. Neodlíčená pokožka, zejména po večírku, může vašemu vzhledu velmi uškodit.

Jak si s tím poradit?

Investujte do kvalitního odstraňovače kosmetických přípravků. Spousta žen si myslí, že si vystačí s vlhčenými ubrousky, ale měly byste je používat v tísni, třeba na cestách. Využívejte přípravky bez alkoholu, abyste si ji nepodráždili a zbytečně nevysušovali pleť. Měli byste si vybrat regenerační přípravek odpovídající typu vaší pleti – pro hladkou pleť použijte čisticí gel, pro sušší pleť je rozumnější mléko a balzám.

Pokud nemáte čas nebo nepotřebujete kupovat tolik věcí, postačí vám jedna věc micelární voda. Obvykle je vhodná zejména pro citlivou pleť, nezhoršuje její pH a dokonale ji vyčistí. Vůbec se nepodobá odličovacímu přípravku, ale skvěle vyčistí pleť.

Postup je důležitý

Tampón
Foto: Pixabay

Měli byste použít bavlněné polštářky pro aplikaci odstraňovače make-upu na pleť. V případě, že se bavlněný polštářek rozpadne a je hrubý, bude vaši pokožku zbytečně dřít. Vybírejte takové, které jsou jemné a zároveň pevné. Při odličování očí postupujte od vnějšího koutku směrem dovnitř, aby se vám nevytvořily vrásky. Odličte všechen make-up, abyste nedostaly zánět spojivek z nánosů řasenky. Pak použijte nový tampon na zbytek obličeje, začněte se spánkem směrem k nosu, pak tváře, a nakonec krk. Nezapomínejte na své rty. Možná se domníváte, že je nepodstatné odlíčit si rty, když kromě toho že buď rtěnku nenosíte, nebo si ji slízáváte uprostřed dne. Ale nečistota ulpívá na rtech stejně snadno, což může způsobit jejich popraskání.

Jakmile jste z pleti odstranili všechny nečistoty, ještě jste neskončili. Stejně jako si ráno nanesete krém na obličej, měli byste totéž udělat i večer. Ale buďte opatrní a nepoužívejte stejný krém. Krém by měl obsahovat výživné látky. Aplikujte ho přibližně půl hodiny před spaním.

Zdroje info: femina.cz, prozeny.cz

Náhledové foto: Pixabay