Na co si dát pozor při výběru doplňků stravy pro zdravou pleť a krásné vlasy

Pleť

Krásná a zdravá pleť nebo vlasy jsou otázkou správné výživy. V mnoha případech ale zdroje vitamínů a minerálů ze stravy nestačí, takže je vhodné přidat i doplňky stravy s dobrým složením. Jejich úkolem bude doplnění dostatečného množství živin. A jak si poradit s výběrem těch správných přípravků? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Kolagen pro zdravou pleť

Aby si pleť zachovala svůj svěží vzhled, pružnost a vypadala na první pohled zdravě, vyžaduje s přibývajícím věkem stále více péče. Kromě kvalitní kosmetiky je dobré zařadit i kolagen na pleť. Jde o látku, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle, ale s přibývajícím věkem se její množství snižuje. Nejlepší kolagen na pleť vám tak pomůže vybrat opravdu funkční přípravek.

Vitamíny a minerály pro krásné vlasy

Bohaté, lesklé a zdravě vypadající vlasy jsou zčásti otázkou genetické výbavy, ale do velké míry můžete jejich zdraví a celkový vzhled ovlivnit. Stačí si vybrat nejlepší vitamíny na vlasy a přidat je k vyvážené stravě. Kromě příjmu živin a užívání doplňku stravy nezapomínejte i na šetrnou péči, ať vlasy zbytečně nepoškozujete fénováním, používáním žehličky či kulmy a podobně.

Pravidelné užívání podle doporučeného dávkování

A jak to udělat, aby byl efekt při užívání takových doplňků stravy co možná největší? Odpovědí je mimo jiné také pravidelné užívání. Snažte se udělat si takový malý rituál, kdy si například v rámci snídaně vezmete i všechny potřebné doplňky stravy. Zvýšíte tak šanci, že na ne nezapomenete a během dopoledních hodin organismus zpravidla pracuje opravdu efektivně, takže si dokáže s přijatými živinami dobře poradit. Samozřejmostí je i dodržování doporučeného dávkování, které je uvedené u každého přípravku na obalu či v příbalovém letáku.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.