fitness-1882721_640

Mýty o ženském silovém cvičení aneb jak nevypadat jako chlap

Když to s činkou nepřeženete, může být pro vás cvičení s ní zdraví prospěšné. Platí to jak pro muže, tak kupodivu i pro ženy. Ženské silové cvičení přišlo do módy, protože pomáhá vybudovat svalnaté a štíhlé tělo – tedy metu mnoha žen, které nechtějí skončit s obřími pneumatikami tuku na břichu a bocích. Jak ale cvičit, aby ženy nevypadaly jak muži?

Bench-press je i pro ženy

Nebudeme se tu bavit o vzpírání jako olympijské disciplíně, ale o posilovacím cvičením na rovné lavici zvaném bench-press, které má vliv zejména na budování svalů na hrudníku a rukou. Ve fitness centrech patří mezi oblíbené cviky pokročilých sportovců. Pro úplné začátečníky není právě nejvhodnější. A platí také zlaté pravidlo bench-press – nikdy ho necvičte bez asistence spolehlivého sparingpartnera, který přiskočí na pomoc, když to budete potřebovat.

Spalování kalorií a hubnutí

Spousta žen se bench-pressu vyhýbá z prostého důvodu, že mají obavu, aby jeho cvičením nedosáhly postavy, jako měl Arnold Schwarzenneger blahé paměti, kdy ještě vyhrával soutěže v kulturistice a silovém trojboji. Jako chlap nechce totiž vypadat snad žádná žena. S růstem svalů je to tak, že většina kulturistů tomu přizpůsobí také svůj jídelníček, který je plný bílkovin, jež růst svalů podporují. Jinak je budování svalové hmoty během na dlouhé trati a trvá to docela dlouho, než je dosaženo požadovaného objemu, na který kulturistovo oko se zalíbením pohlédne. Takže cvičí-li žena dvakrát třikrát týdně, nebude nárůst svalové hmoty tak patrný.

Bench-press. Zdroj obrázku: Commons.wikimedia.org

Kardio versus silový trénink

Obecně se soudí, že nejlepším cvičením na hubnutí je kardio. Je to pravda. Ale i silovým tréninkem pomocí bench-pressu je možné zhubnout, protože také spaluje kalorie. A to dokonce i v klidu do 48 hodin po cvičení. Zvyšuje totiž bazální metabolismus, který za tímto pozdějším spalování kalorií stojí. Toto u kardio cvičení není. Tam se kalorie spalují jen během samotného pohybu.

Jak cvičit s činkou

Ženy by na bench-pressu měly cvičit s nízkou váhou s hodně opakováním. Menší závaží pomůže svaly zpevnit bez toho, aby rostly na objem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *