Moderní tréninkový plán posilování

Jestliže chcete trénovat, pak byste měli volit tu správnou metodu tréninku. Momentálně je k dispozici ceká řada různých aktivit, nicméně je třeba vybrat takovou, která vám bude přímo vyhovovat a vaše tělo spíše zocelí, než zničí. Stanovit je třeba kvalitní tréninkový plán posilování. Podívejme se tedy na to, jakým způsobem je ustanovit. Rozhodně je třeba jmenovat hned několik velmi důležitých aspektů, které se jej jakkoli dotýkají. O tom, že je těchto faktorů hned několik, se následně poměrně podrobně přesvědčíme.

Hlavní cíl a styl posilování

Jestliže absolvujete úvodní zpevňovací model cvičení, stává se z vás již zkušenější trénovaný člověk. Svalstvo je poněkud pevnější a vy můžete pouze zapracovat na jeho tvarování. Při posilování je zapotřebí zejména správné dýchání. Jestliže zvýšíte intenzitu tréninků, měli byste i na dýchání skutečně dbát a snažit se o co nejefektivnější provedení cvičení. Rozmyslete si také, zdali potřebujete nabrat svalovou hmotu, nebo zhubnout. Výborný je dělený trénink. Takzvaný split systém vyhovuje mnohým z nás.

Vlastní program se vyplatí

Každá tréninková jednotka musí být složen z celkem třech fází. Jedná se o zahřátí na úvod, hlavní nosnou část a v neposlední řadě také o závěrečný strečink a uvolnění. K naplnění vámi stanovených cílů by měla sloužit především právě prostřední nosná část cvičení. Měli byste si díky ní dokonale vytvarovat postavu tak, jak potřebujete. Naplnění cvičebního záměru by mělo být díky efektivním metodám snadné a rychlé.

Základní principy FIT

Velmi důležité je základní dodržování principů FIT. Jedná se v podstatě o zkratku třech základních slov, jež jakkoli s cvičením souvisejí. F znamená frekvenci, se kterou budete cvičit. Je tedy pouze na vás, kolikrát týdně se budete cvičení věnovat. I je intenzita cvičení. Měli byste si naložit tolik, kolik skutečně zvládnete. Zapomenout nelze v neposlední řadě ani na T, což je označení pro celkovou dobu jedné tréninkové jednotky.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *