OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak vyvolat menstruaci

Menstruace představuje nedílnou součást života každé zdravé ženy. Opakující se krvácení v rámci menstruačního cyklu přichází díky tomu, že vaječníky začnou s produkcí vajíček. Jestliže nedochází k oplodnění vajíčka, musí se dostat z ženského těla ven. Děje se tak prostřednictvím krve, která z ženy vychází po dobu několika dnů ven. Menstruační cyklus je do značné míry přesně dán a lze jej pouze upravovat za pomocí medikace. Podívat se ovšem můžete i na to jak vyvolat menstruaci. Určitě některé možnosti existují.

Standardní menstruační cyklus

Menstruace je poměrně náročným procesem, kdy dochází k podstatným změnám v oblasti vaječníku, v pochvě a také v děloze. V průběhu menstruace se mění hodnoty různých typů hormonů. Délka cyklu se většinou mění a není úplně konstantní. Začátek ovšem celkem přesně dán bývá. Zpravidla se dělí do třech základních fází. Jde o odloučení sliznice děložní, následně o folikulární fázi, kdy se sliznice opět obnovuje a o ovulaci. V této době se uvolňuje z vaječníku neoplodněné vajíčko.

Potenciální výkyvy v menstruačním cyklu

Menstruační cyklus může být typický určitými výkyvy. Velmi důležité je vše sledovat. Žena, která neměla menstruaci do 15. roku, by měla neprodleně navštívit gynekologa. To samé platí i v případě, že dojde k měsíčnímu zpoždění cyklu. Vše může ovlivnit hned několik faktorů. Tím základním je pochopitelně oplodnění vajíčka spojené s těhotenstvím. Jinak ale může opozdit menstruaci třeba přírůstek na váze, stres, onemocnění štítné žlázy či jiných orgánů.

Jak efektivně vyvolat menstruaci

Když menstruace nepřichází, vyzkoušejte si těhotenský test. Jsou-li výsledky negativní, pak vyzkoušejte několik metod na vyvolání menzesu. Výbornou volbou je červené víno či opravdu horká koupel. Doporučuje se o nadměrnější konzumace sojového jogurtu. V případě, že tyto babské rady nefungují, musíte na injekci k lékaři.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Sdílet

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

1 komentář

  1. Anice Odpovědět

    Ahoj, dlouho jsem bádala, jak vyvolat menstruaci, dokud jsem nenašla pár rad, které mi strašně pomohly!!! Sepsala jsem je pro vás: krasna-anice.blog.cz/1511/jak-vyvolat-menstruaci

    Určitě si ho přečtěte a zkuste jednu z rad.
    Anice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *