kašel

Jak vyléčit kašel

Kašel patří mezi tradiční neduhy, jimiž trpí až čtvrtina obyvatel České republiky. Jedná se o nepříjemné onemocnění zejména z toho pohledu, že člověka, jenž jím trpí, značně vysiluje. Lékaři samotní hovoří o tom, že specializovaná léčba kašle neexistuje. Ostatně kašel samotný bývá většinou jakýmsi průvodním jevem ostatních onemocnění. Podívejme se tedy přímo na to, co vlastně kašel představuje a jaké typy kašle rozeznáváme. Přidáme i některé rady, které mohou pomoct s jeho léčbou.

Co je kašel?

Definice kašle v podstatě neexistuje, Každý z nás ví, že se jedná o jakýsi obranný mechanismus, díky kterému dochází k udržování průchodnosti cest dýchacích. Sliznici totiž pokrývají různé hleny a řasinky. Řídký hlen dokáže skvěle čistit a zvlhčit vdechovaný vzduch. Řasinky se postupně obalují různým materiálem, který vdechujeme, a může dojít k tomu, že je vyvolán kašel. Nejčastější příčinou kašle je prach a jiné částice, jež vdechujeme. U kuřáků se jedná především o dehet.

Suchý, či vlhký kašel?

Jestliže chceme kašel efektivně vyléčit, měli bychom poznat, zdali se jedná o jeho suchou či vlhkou variantu. Většina lidí není schopna druh kašle rozpoznat. Během suchého kašle člověk vůbec nic nevykašlává a trápí jej především v nočních hodinách. Optimální je proto zvlhčovat vzduch za pomocí zvlhčovače nebo pleny na mokré pleny na topení. Vlhký kašel již pomáhá dýchacím cestám k očistě. Ven se tak dostávají hleny, které nemají v dýchacích cestách co dělat.

Jak se s kašlem vypořádat

Z léků je výbornou volbou některý, který obsahuje nekodeinové antitusikum. To je vhodné u suchého kašle. Na vlhký kašel jsou nejvhodnější mukolytika. Zajímavé jsou mimo jiné také babské rady. Takový cibulový sirup na kašel je rozhodně vynikající záležitostí, která vás nebude stát žádné peníze. Pomoct přitom skutečně může.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Sdílet

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

One Ping

  1. Pingback: Laryngitida u dětí | Plné zdraví

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *