Youtube

Mnozí Youtubeři kradou našim dětem realitu

Natáčení sebe sama a streamování nejrůznějších věcí je dnes běžnou realitou. Pokud se jedná o různé zajímavé dokumenty, návody a cokoli dalšího podobného charakteru, rozhodně je o co stát. V opačných případech se jedná spíše o to, jak Youtbeři a Tiktokeři okrádají děti o realitu a vytahují z nich, potažmo z jejich rodičů a ostatních lidí, peníze. Těch mají zejména ti nejznámější opravdu hodně. Jsou zkrátka odměněni za to, že nemají žádný stud a vůbec jim nevadí, čeho dosahují.

Děti jim věří

Jasně, je jim jedno, že video pozbývá jakéhokoli smyslu. Může jít o jeden jediný stupidní prank. Prostě si Youtuber z někoho vystřelí. Vše doprovodí hlasitým smíchem a naprostým přehráváním situace. Často také lidé natáčející videa upozorňují na nejrůznější produkty a dávají na obdiv své bohatství. Děti si pochopitelně myslí, že pracovat není třeba, když stačí natáčet videa.

Stačí jen pořádný výraz a absence studu

Základem jakéhokoli, byť sebestupidnějšího videa je bezesporu pořádný výraz. Youtubeři se od samého počátku snaží situace přehrávat, upozorňovat na to, jak jsou věci skvělé, nebo naopak strašné. Hlavně malé děti jim to hltají. Čím méně je natáčený člověk přirozený, tím pochopitelně lépe.

Prostě to tak bude dál

Kdo by měl děti poučit o realitě? Pochopitelně jejich rodiče. Právě oni musí jasně vymezit prostor a dětem říct, co mohou a nemohou. Pohříchu na to rodiče dnes mají mnohem méně času. zabránit trapným, nicneříkajícím a zavádějících videí lidí, jež nic neumí a vydělávají na sebetrapnosti miliony bohužel nelze. Tím bychom popřeli svobodu vyjadřování.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *