Mluvčí hradu za hranou trapnosti? Mlčení, mlžení a nesmyslné tweetování

Miloš Zeman

Jeden z nejvyšších ústavních činitelů této země je nemocný. Pro mnohé z nás přichází chvíle, kdy nám začíná být pana prezidenta opravdu líto. Ať už jsme ho volili, nebo k němu máme spíše rezervovaný postoj. Takovéto chování lidí, kteří se považují za jeho přátele, začíná být opravdu nepřípustné, trapné a do nebe volající. Stačí se podívat pouze na chování tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Neustálé mlžení a mlčení na denním pořádku

Od čeho je tiskový mluvčí prezidenta? Nejspíše od toho, aby se kultivovaně a pravidelně vyjadřoval do médií. Současný mluvčí sice informuje o stavu prezidenta, nicméně často pouze částečně a nepřesně. Hovořil o prezidentově neuropatii, zmínil se také o tom, že má nárok na to být nemocný a že se to občas stane každému. Více ale neřekl. Pořádně neinformoval ani o schůzce premiéra s prezidentem a ve finále dává pravidelně biblické citace na svůj twitterový účet. Takovéto chování je opravdu za hranou slušnosti.

Když se reportéři ptají, je slušný, ale nic neřekne

Se slušností odpovídá reportérům Seznam Zpráv. Přeje jim krásný den a podobně. Diagnózu pana prezidenta se ale nedozvíme. Dokonce neřekne ani to, zdali je na tom pan prezident dobře a je schopen vykonávat svůj úřad. Prostě sprostě mlží. Chtěl by to takto i pan prezident v současné politické situaci? Těžko říct, nejspíše ne.

Jiří Ovčáček

 Jiří Ovčáček: Foto David Sedlecký: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jiř%C3%AD_Ovčáček_2015.JPG

Když se prezident obklopil takovýmito lidmi, má bohužel smůlu

Na slovo skoupý je i hradní kancléř a další lidé. Nejvíce trapné přitom je, jak pana prezidenta nafotili při volbách a že nechali novináře kamerovat při jeho převozu do nemocnic. Stoprocentně se tomu dalo zabráni a snímky by nevznikly. Ochranku má prezident solidní a starost o něj by měla být ta nejlepší, vždyť se o něj starají jeho nejbližší lidé. O tom, zdali jsou ale skutečně nejbližší, loajální. mají prezidenta rádi, by se dalo bohužel pochybovat.

Zdroje info: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nemam-vam-co-rict-odbyl-ovcacek-reportera-seznam-zprav-177545
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zdravotni-stav-prezidenta-zemana-je-stabilizovany-uvedla-mluvci-nemocnice/2101727

Prezident ČR Miloš Zeman na archivním snímku: Náhledové foto Kancelář prezidenta republiky

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.