Měsíc v jednom respirátoru jako bič na covid-19

Respirátor a rouška

Venku na veřejnosti už pouze s respirátorem nebo dvěma chirurgickými rouškami. Přesně takto to bude vypadat v nejbližší budoucnosti. Prostě se musíme dokonale chránit a snížit každý vlastním přičiněním počet nakažených onemocněním covid-19. Zbožné přání vlády, která se snaží udělat pro eliminaci pandemie cokoli. Povinné nošení respirátoru ale zřejmě za zrovna skvělý nápad považovat nelze. Proč?

Lidé budou šetřit

Jednoznačně. když bude jeden respirátor stát okolo 20 korun a každý den by se měl měnit, lidé začnou logicky šetřit. Dát 1000 korun za respirátor se mnohým nebude chtít dávat. Zcela logické, ač třeba za alkohol nebo cigarety tuto částku mnozí dají. V případě celé čtyřčlenné rodiny se dostaneme na částku kolem 4000 korun, což určitě není málo. Mnozí lidé na tento výdaj nebudou mít dostatek finančních prostředků. A není se čemu divit.

Respirátor

Respirátor: Zdroj obrázku Pixabay.com

Jeden respirátor stačí

Přesně takto bude spousta lidí přemýšlet. Prostě si koupí jeden jediný respirátor a budou jej nosit klidně i několik měsíců. Kdo to pozná? Nikdo. Jen těžko se totiž najde nějaký člověk, který by to kontroloval. Ochrana v takovémto případě bude rovna skoro nule. Tak jako tak se sníží i oproti klasické bavlněné roušce. Tím pádem se situace logicky ještě více zhorší.

Příděly respirátorů

I k těm by mohlo dojít. Sociálně slabé skupiny na tyto ochranné pomůcky zkrátka nebudou mít peníze. V některých sousedních zemích třeba typu Německa je myšleno na sociálně slabé a respirátory jsou jim přidělovány. Tady u nás přišla jen direktiva a my jako občané musíme nějak fungovat. nelze se tedy divit tomu, že mnozí z nás budou nařízení obcházet.

Tak jako tak to opět vypadá, že se z nového nařízení stane něco zbytečného. Čas ukáže, jak to bude skutečně vypadat a jestli se počty nově nakažených začnou snižovat, což si samozřejmě všichni zbožně přejeme.

Respirátor a chirurgická rouška: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.