Respirátor a rouška

Měsíc v jednom respirátoru jako bič na covid-19

Venku na veřejnosti už pouze s respirátorem nebo dvěma chirurgickými rouškami. Přesně takto to bude vypadat v nejbližší budoucnosti. Prostě se musíme dokonale chránit a snížit každý vlastním přičiněním počet nakažených onemocněním covid-19. Zbožné přání vlády, která se snaží udělat pro eliminaci pandemie cokoli. Povinné nošení respirátoru ale zřejmě za zrovna skvělý nápad považovat nelze. Proč?

Lidé budou šetřit

Jednoznačně. když bude jeden respirátor stát okolo 20 korun a každý den by se měl měnit, lidé začnou logicky šetřit. Dát 1000 korun za respirátor se mnohým nebude chtít dávat. Zcela logické, ač třeba za alkohol nebo cigarety tuto částku mnozí dají. V případě celé čtyřčlenné rodiny se dostaneme na částku kolem 4000 korun, což určitě není málo. Mnozí lidé na tento výdaj nebudou mít dostatek finančních prostředků. A není se čemu divit.

Respirátor

Respirátor: Zdroj obrázku Pixabay.com

Jeden respirátor stačí

Přesně takto bude spousta lidí přemýšlet. Prostě si koupí jeden jediný respirátor a budou jej nosit klidně i několik měsíců. Kdo to pozná? Nikdo. Jen těžko se totiž najde nějaký člověk, který by to kontroloval. Ochrana v takovémto případě bude rovna skoro nule. Tak jako tak se sníží i oproti klasické bavlněné roušce. Tím pádem se situace logicky ještě více zhorší.

Příděly respirátorů

I k těm by mohlo dojít. Sociálně slabé skupiny na tyto ochranné pomůcky zkrátka nebudou mít peníze. V některých sousedních zemích třeba typu Německa je myšleno na sociálně slabé a respirátory jsou jim přidělovány. Tady u nás přišla jen direktiva a my jako občané musíme nějak fungovat. nelze se tedy divit tomu, že mnozí z nás budou nařízení obcházet.

Tak jako tak to opět vypadá, že se z nového nařízení stane něco zbytečného. Čas ukáže, jak to bude skutečně vypadat a jestli se počty nově nakažených začnou snižovat, což si samozřejmě všichni zbožně přejeme.

Respirátor a chirurgická rouška: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

43 komentářů

 1. Enigma Odpovědět

  Ono se to nesluší moc říkat, není to kompatibilní se současným světonázorem, ale my bojujeme s daleko větším problémem než je samotný covid. Obyvatelstvo má úplně rozbombardovanou odolnost proti nemocem, a to dlouhodobým stresem, nemožností sportovat a přehnaná hygiena.

  1. Rennspeed Odpovědět

   Já teda nevím jak to „obyvatelstvo“ ale já nic „rozbombardované“ nemám, natož odolnost proti…
   Nejsem v žádném stresu, natož dlouhodobém, nemožnost sportovat mi absolutně nevadí a přehnanou hygienu jsem neprovozoval nikdy. Možná by bylo lepší kdybyste přestal zevšeobecňovat a psal jen sám za sebe.

 2. rompl Odpovědět

  Teď jsem byl nucen koupit Respirátory na internetových stránkách. Koupil jsem pro 5 člennou rodinu 30ks respirátorů. Jak dlouho si myslíte ,že nám vydrží? Stálo mě to 600kč a budu rád když nám vydrží týden. Náš rozpočet na celý měsíc je 30000kč,je hodně malá šance ,že budu kupovat Respirátory každý týden. Na to prostě nebudu mít. Mám tři děti a ty něco stojí. Takže to bude přesně tak jak píšete v článku a to nejsem jediný. Dále pak pro mě bylo nemožné někde v lékárnách nebo jiných obchodech něco jako Respirátor koupit, vše vyprodáno. Ani ty lékárny ty sklady nemají naplněny aby uspokojily všechny občany. Takže zase vláda vymyslela něco úžasného co se jí nepovedlo. Závěr budu se modlit aby mě nezabil nějaký můj vir.

 3. Hana Odpovědět

  Obávám se, že přesně takto bude vypadat realita. Lidé budou nosit měsíc jeden respirátor, aby tolik neutratili. To už dávaly větší smysl látkové roušky, které se daly denně vyprat.

 4. Marta Odpovědět

  Tak to si můžete být jisti, že respirátor se bude používat opakovaně až do té doby, dokud se nerozpadne. Nejlepší je ovšem vyhlásit v pátek odpoledne povinné používání od pondělního rána. Na vesnici, kde lékárna zavírá v 15.00, kromě potravin zde jiný obchod není, bude asi v pondělí veselo. To se staří lidé nedostanou ani k lékaři, o obchodě mohou snít. Ale o to vlastně jde, že? Ty starce musíme už jednou konečně zničit!

  1. Franta Odpovědět

   Marta :Jak píšeš ti starci už ve většině případů mají dávno nakoupené zásoby respirátorů minimálně na měsíc byl jsem v Kauflandu a neviděl jsem tam důchodce nebo jak píšeš starce aby neměl na ústech respirátor a že těch starců tam bylo třikrát víc než mlíčňáků neboli mlaďochů

   1. Wiliams Odpovědět

    Možná je to i o jiné odpovědnosti minimálně sami k sobě, což u těch mlaďochů, jak píšete, to asi nelze očekávat. Oni ti mlaďoši si totiž myslí, že jim to jejich mládí a snad i dobré zdraví, pomůže překonat i bez roušky či respirátoru.

    1. Andrea Odpovědět

     Tak to bychom snad měli být rádi, že situace je taková, že je mají především ti důchodci. Jsou mnohem víc ohrožení, než ti mladí. Opačně by to byl větší problém…

 5. fanda Odpovědět

  Před 8 dny jsem kupoval respirátory KN95 za 8,50. Dnes ty samé respirátory na tom samém e-shopu za 39 korun. Vypadá to, že jediný smysl nařízení je, aby někdo vydělal. Za chvíli přijde nařízení, že v rámci boje s covidem se musí kupovat jen Kostelecké uzeniny, nebo že se všechno zavře a zůstanou otevřená jen květinářství. Kytky jsou totiž v boji s covidem nejdůležitější.

  1. lesov Odpovědět

   To jste měl štěstí, já je kupoval ještě dříve, když byla v médiích jen zmínka a v lékárně mě přišla jedna na 45Kč. A to nejsou certifikovaný a nic nevyfiltrujou, navíc se načicháte ftalátů a mikroplastů.

  2. Meg Odpovědět

   Přesně tak,taky jsem koupila na jednom eshopu 20 kusů po deseti korunách a ejhle,už je prodávají pouze po tisíci kusech….to nelze ani komentovat.Jinak respiráror jsem nosila od začátku pandemie(náhodou mě je kdysi dal kamarád,který pracuje v chemičce) a stejně jsem to svinstvo chytila,takže si nedělám žádné iluze a těch dvacet kousků už mě jistě vydrží do konce světa…

   1. williams Odpovědět

    Ale až se rozjedou ty linky z Tchajvanu, které pan Vystrčil dohodl s velko slávou tak respirátor bude stát 2,-Kč.

     1. williams

      Možna bude pro vás lepší, když se zamyslíte co je pro tuto zemi lepší a ve jménu toho se budete chovat. Urážet někoho, že volí Estebáka je ubohost. Ostatní kolaboranti a zloději v této vám nevadí? Používejte mozek a né jiné orgány, které k tomu nejsou určené. Jsem zvědavy jak se budete tvářit po letošních volbách pokud nějaké budou. S těmi novými vládci vydržíte to dobro tak max. 1 1/2 roku.

   2. Ivana Odpovědět

    Za mě: nosím roušku,kterou každý den peru a mám v ní filtr,který měním ( https://www.rouskylidem.cz/FILTR-DO-ROUSEK-50-M-d20.htm ).
    Takže na to plácnu respirátor a ten budu nasazovat na mojí roušku s filtrem jen v obchodě a MHD. A když mi vydrží rok, tak ho měnit fakt nebudu. Nehodlám utrácet a někomu vydělávat bambilion.
    To, že jste „stejně to svinstvo chytila“ mi pomohlo v mém rozhodování. Díky

   3. Andrea Odpovědět

    To je to fascinující na tom. Ona ta ochrana rouškou, nebo respirátorem asi do určité míry funguje, ale nejspíš fakt není rozhodující. Já od začátku pandemie pracuji v budově, kde mi denně projde kolem 150 lidí (a každý z nich potká ten den třeba 40 – 50 dalších lidí). A od začátku nosím látkové roušky (protože z jakékoliv chirurgické ochrany obličeje kýchám – a prokýchaná rouška/respirátor je na dvě věci; musela bych ji měnit za novou třeba 3 za deset minut a to opravdu nejde), stejně jako moji kolegové. Spousta lidí tu proběhne i bez roušky. Covid jsme tu neměli nikdo. Přestože podle očekávání bychom měli být semeniště covidu. Velká část těch lidí je 1 nebo 2 krát týdně testovaná, takže by se na to přišlo… A pak se někdo snaží jak může, potká dva lidi a bum! má to… Je to trochu na hlavu…

  3. Tomáš Marný Odpovědět

   No právě o to jde z doma šitých roušek Ti správní neměli z hola nic. A přitom plné sklady chirurgických roušek a respirátorů. Tak jednoduše nařídíme dvě chirurgické roušky nebo repspirátor. Přece ty peníze z nás musí nějak dostat!!!
   Osobně jsem prý covida měl-bez příznaků a rodina tedy blízcí v jedné domácnosti NIC,kolegové z auta-NIC,jen využili karanténu pro odpočinek!! Respirátor mám jeden a bud jej nosit do jeho roztrhání!!

 6. Jan Kouřil Odpovědět

  Celá země poslouchá jako stádo ovcí tuto vládnoucí garnituru a nepoužívají selský rozum. Až tato banda zavelí, že máte mít na hlavě kýbl, tak jej většina národa koupí. Celé Evropě stačí rouška a my budeme po roce opatření zavádět dvě a respirátory, které budou po dvou dnech tak akorát jako hnojník. To si dá část národa na pusu, aby vyhověla pomatené vládě a přispěje jim na jejich další již tak nehorázné příjmy. Tak to dělejte, protože stádo ovcí si nic jiného nezaslouží. Ale hlavně se podívejte do zahraničí reálnými brýlemi a uvidíte úplně jiné rozdíly!!!
  Ještě, že již tady nežiji!!

  1. williams Odpovědět

   Vy si nevšímáte jak se chovají sousední státy k naší zemi jako semeništi Covidu. Je třeba něco dělat a třeba i zkoušet co zabere. Naši lidé, někteří, se chovají opravdu nezodpovědně. Vláda něco zakáže či omezí, ale opozice okamžite oponuje a nařízení vlády zlehčuje a bohužel někdy svými stanovisky i podněcuje k opaku.. Je fajn sedět se založenýma rukama a nekonstruktivně kritizovat a sbírat politické body. Ještě k tomu zahraničí. Nečtěte jen internet. Snažte se mluvit s lidmi, kteří tam byli. já mám např. trošku jiné poznatky z Itálie a Španělska od přátel, kteří se tam pohybovali. A hlavně ten selský rozum použivejte-Cui bono.williams

 7. bohumil Odpovědět

  Proč panikaříte.Desinfekce UV lampou trv.á 3 minuty,UV lampa stojí do 2 tisíc.Já desinfikuji roušky a nyní respirátory,od začátku pandemie.Respirátor se dá i vyprat/ne vyvařit/,když je ušmudlaný.

 8. bohumil Odpovědět

  UV lampa se dá vyrobit z výbojkového svítidla.Musíte sehnat výbojkové trafo.Výbojku oparně otlučete/vnější slklo/.Dá se stím i opalovat,ale pozor na oči.Vyrábí to i ozon.

 9. bohous Odpovědět

  To si pis, ale já tohle nehodlám podporovat, nevím proč by si měl někdo zvyšovat zisky,at mi respirátory posílá ZP, na odvodech platím dost,a jen tak pro zamyslení moje bývalá zdrav.pojijistovna vzp mi pri dluhu napálila takovou penalizaci, že by se za to styděl i ten nejhorší lichvář.

 10. Vojtěch Odpovědět

  Samozřejmě, respirátor budu nosit tak dlouho, dokud se nerozpadne. Třeba půl roku. Nenechám těm šmejdům vydělat ani korunu, protože o to zde jde hlavně a především. Tedy o to vytáhnout z nás prachy.

 11. Helena Nováková Odpovědět

  Dobrý den, já věším použité roušky nebo respirátory na přímé slunce. Doufám, že to nahradí UV lampu.
  Helena

  1. Tomáš Marný Odpovědět

   Nevím ale od loňska jsem použil asi jen 5 chirurgických roušek-do obchodů, k lékařům atd, jinak celý týden v práci jednu šitou a druhý týden druhou a tak jsem je obměňoval. S repsirátorem to budu dělat stejně!! Nevidím důvod proč pomáhat navýšit zisky p.pplk a . s. z STB.

 12. Karel Odpovědět

  mám od loňského jara v autě dvě roušky a ty mi stačí na to, abych šel nakoupit atd. Mám teď i jeden respirátor a ten mi jistě vydrží do dalšího jara. Já rozhodně Prymulově dceři ani Babišovým firmám tržby zvedat nehodlám, z principu. netrpím hmotnou nouzí, chodím do práce s třemi sty lidmi a covid chodí kolem mě a nic. také pro mě za ten rok nikdo nic neudělala a nic mi nedal. Geronti alespoň budou moci dostat další dávku,l kterrou budou platit ještě jejich pravnuci a přitom jak tak koukám po obchodech o zvláštní ochranu vůbec nestojí. v ty nejhorší časy je jich všude plno a obrážejí akce os to šest. takže jděte s tím vším už konečně do hajzlu.

  1. Andrea Odpovědět

   Pro mě je chování některých důchodců v supermarketech také zklamáním. V této pandemii jde především o ně a o další ohrožené. Já ve svém věku se z toho pravděpodobně vylížu. Kvůli mě by žádná opatření být nemusela, kdyby na to přišlo. Ale snažím se vše dodržovat, abych zbytečně neohrozila ty, u kterých je více méně jisté, že budou mít velké komplikace, nebo že zemřou Takže když potom jednou do týdne jdu nakoupit, abych neumřela hlady, tak jsem docela rozladěná z toho, když přijdu k regálu, abych si vzala, co potřebuji a do dvou sekund mám na zadku nalepené tři důchodce, které vůbec nenapadne, že by těch 10 sekund počkali, než si tu věc vezmu a dám do košíku. Opravdu nemám v plánu jim vzít všech 200 ks vystavených mlík nebo mouk. Já se na ně taky nelepím a nenatahuju se přes ně, abych měla nějakou věc v košíku o 10 sekund dřív. A to mám na to nakupování celkově míň času, než oni…

   1. IF Odpovědět

    Ano, take to pozoruji. Myslim, ze vyraznou ochranou pro duchodce by bylo za soucasneho stavu omezit hlavne slevove akce v marketech. Pokud mohu soudit podle nasi rodiny, kupuji tam veci a mnozstvi, ktere nepotrebuji a nejsou ani schopni spotrebovat. Ale je to ve sleve, tak hura do hypermarketu…

 13. Laco Odpovědět

  Ministersvo zdravotnictví hazardovalo s životy občanů,
  MZČR v pondělí 22.2. nařídí nosit v obchodech, veřejné dopravě, nemocnicích a na dalších frekventovaných místech buď respirátory FFP2, nanoroušky nebo dvě chirurgické roušky na sobě. Maloobchody se od pondělí kvůli britské mutaci viru neotevřou. Takže ty plíny, šátky, obyčejné roušky, které nám totéž ministerstvo zdravotnictví nařizovalo nosit téměř celý rok, bylo vlastně na dvě věci – na prd a na nic. Ministerstvo zdravotnictví tak téměř celý rok hazardovalo s životy občanů této republiky!!! Už těm obchodníkům s kovidem nelze věřit ani slovo!!! Jde jim jen o prachy, včetně většině našich politiků. Na lidi kašlou, prachy je zajímají.

 14. Honzík Odpovědět

  Kašlu na to, nejsem chudý, ale hodlám všechno odchodit v jednom respirátoru, který si nazuju jen v tom skutečně nejnutnějším případě. Nehodlám se nijak podílet na největším podvodu v dosavadních dějinách lidstva !

 15. St.medved Odpovědět

  A za veškeré problémy nadávají lidé Burešovi(právem,je to lhář a zloděj) ale
  mělo by se nadávat také těm bezmozkům ,kteří ho volili !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *