Alobal

Alobal proti chřipce: Jak tato metoda funguje a proč bychom ji neměli používat

Možná už jste si také na některých internetových stránkách přečetli o zajímavé a levné metodě, jak se zbavit chřipky a nachlazení. Jakmile ucítíte první příznaky, měli byste si (na základě této metody) obalit chodidla a nohy až po kotníky několika vrstvami alobalu (6-8 vrstev). Kromě toho, že by vás tato metoda měla zbavit nachlazení, je prý účinná také při bolestech, zánětech, při únavě nebo jako zázračná detoxikační léčba. Avšak tato tvrzení mohou být trochu zavádějící…

Skutečností je zdravotní riziko

Ve skutečnosti pro vás používání této metody může představovat značné zdravotní riziko. Zde je hned několik důvodů, proč byste si nikdy neměli nohy obalovat alobalem:

  • Alobal je vyroben z hliníku, což je těžký kov, který tělo nepotřebuje (není životně důležitý).
  • Alobal se při kontaktu se solí (kterou naše zpocené nohy vylučují) rozpadá na soli hliníku. Ty mohou být absorbovány pokožkou.
  • Toxicita hliníku uložená v těle zvyšuje riziko Alzheimerovy choroby.
  • Hliník působí jako neurotoxin a inhibuje více než 200 metabolických procesů v těle.

Ať už své nohy omotáte čímkoliv, začnou se přirozeně potit. Váš pot obsahuje soli, které reagují s hliníkovou fólií, což způsobuje, že se hliník vyplavuje z fólie a přímo do pórů pokožky (zabalení slaného jídla do hliníkové fólie má stejný účinek a způsobí požití hliníku).

Alobal v kuchyni

Alobal v kuchyni: Zdroj obrázku Pixabay.com

Jak může hliníková fólie zmírnit bolest a zánět

Dočasná úleva, kterou jste mohli zaznamenat při balení nohou do alobalu, může být způsobena jeho neurotoxickými účinky. Neurotoxin může rozbít synapsi mezi nervy a způsobit, že budete cítit méně bolesti. Je to však škodlivé pro nervy. Není to zdravý způsob řešení bolesti. Levnější možností v boji proti zánětu je čistý konopný olej, jehož cena se blíží ceně alobalu.

Už jste tuto metodu vyzkoušeli?

Pokud jste byli zvyklí tuto metodu používat, měli byste s tím okamžitě přestat. Dlouhodobé účinky na zdraví zabalením nohou do hliníkové fólie jsou mnohem horší než jakákoli krátkodobá úleva od bolesti poškozující nervy. Použití hliníkové fólie jako přírodního léku proti nachlazení není možné zvážit. Místo toho zvažte přírodní léky nebo si promluvte s lékařem. Zvažte testování, kolik hliníku vaše tělo absorbovalo. Existují také způsoby, jak přirozeně detoxikovat své tělo od těžkých kovů.

Zdroj dat: prozeny.cz/clanek/utajeny-elixir-zdravi-hlinikova-folie-pry-pomuze-od-teploty-unavy-i-revmatu-12807

Alobal: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *