Laiky

Mentální svěžest v ohrožení? Like House jako televizní dno

Reality show mají v současné televizní tvorbě pevné místo. Ať už se nám to líbí, nebo nikoliv. Na spousty z nich v čele s Výměnou manželek si mnozí z nás už zvykli. Nyní však TV Prima vysílá pořad, na nějž se zvyká mnohým věkovým skupinám velmi složitě. Schválně píšu věkovým skupinám, jelikož reality show Like House je svým zpracováním skutečně blízká pouze jisté věkové kategorii. A to bych ani teenagery nechtěl urazit, samozřejmě se najdou i takoví, kteří mají co na práci. Tedy cokoli smysluplnějšího než sledování něčeho takového. A že se takovýchto činností dá najít mraky, není pochyb.

V zajetí lajků a dislajků

Také v této reality show jsou hlavní protagonisté zavření ve vile. Ostatně tento koncept je znám již z Vyvolených nebo Big Brothera, reality show, jež se už dnes staly naštěstí minulostí. Tady se ale pohybujeme ryze na úrovni sociálních sítí. Ten účastník, jemuž se podaří získat nejvíce hlasů od diváků, získá ve finále 500 000 korun. Vše se tedy neustále točí okolo laiků a dislajků. 7 influencerů zavřených ve vile u Berouna se zkrátka snaží vypadat.

Dovolenkové zabíjení času

Mladí lidé se poflakují po interiéru budovy, sem tam vyjdou ven, případně skočí oblečení do bazénu. Občas se opijí a zkrátka tráví svůj volný čas. Ukazují, jak je jejich život fakticky prázdný. Řeší se samozřejmě jen laiky a dislajky. Influenceři ale bohužel vytvoří jakýsi mylný dojem reality na ty, kteří show sledují. Mnozí teenageři se ještě navíc pod vlivem svých bohatších rodičů myslí, že se skutečně jedná o realitu a že život je prostě takový. Všech 7 sebestředných jedinců miluje slávu. Na nějaké větší konflikty pravděpodobně musíme zapomenout. Jde jim přece hlavně o sebeprezentaci.  

Like

Foto: Pixabay

Vaření jako nejtěžší trest

Jinak pochopitelně existuje pravidelná dovážka jídla. Vždyť to by museli obyvatelé vily pracovat. Toto sprosté slovo se tady nenosí. V době koronaviru, kdy mnozí padají doslova na pusu, jsou opilecké akce a opájení se prázdným životem bez práce tak trochu smutnou až tristní záležitostí. 

Zdroje info: https://www.lidovky.cz/kultura/bezmyslenkovite-bakchanalie-zlate-mladeze-medialni-odbornik-hodnoti-novy-porad-like-house-plny-infl.A210425_185638_ln_kultura_sed
https://magazin.aktualne.cz/fila-televizni-odpad-historickych-hodnot-je-like-house-zasko/r~a64ecfaaa44011ebb98b0cc47ab5f122/

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *