McKenzie cviky na páteř

Až 80 % naší populace má problémy s bolestí krční nebo bederní páteře, s bolestí kloubů končetinči zad. A jak sami víte, zbavit se bolesti není vůbec jednoduché. Chtěli bychom vám představit McKenzie metodu, jednu z nejlepších metod, kterou již znají lidé po celém světě. U nás není však příliš známá, což je velká škoda, protože je opravdu velmi účinná. Díky ní se naučíte, jak si sami pomůžete od bolesti.

McKenzie metoda

Zakladatelem této metody jeRobin McKenzie – „klinický génius“, který získal v USA ocenění jako nejlepší fyzioterapeut. Díky McKenzie metodě a přesně stanovené diagnóze se můžete naučitléčit vlastními silami. Odpadnou vám nekonečné návštěvy lékařů, nemusíte navštěvovat fyzioterapeuty či jiné odborníky. McKenzie metodou můžete předejít opakovaným operacím jak páteře, tak kloubů. Vhodná je také pro vás, jež jste utrpěli nějaký úraz.

Princip McKenzie metody

Bolest zad či kloubů je symptomem, ne diagnózou. Nejprve je nutné podrobit se podrobnému mechanickému vyšetření, aby bylo možné zjistit, s čím bolest zad nebo krční páteře souvisí. K tomu slouží důkladné mechanické vyšetření. Poté je stanovena jedna ze tří mechanických diagnóz. Následně je zvolena cílená terapie. Jedná se buď o mechanickou terapii, pro kterou nejsou vhodní ale úplně všichni pacienti, nebo o jiné léčebné postupy. Většinou se volí aktivní cvičení speciálně vybraných cviků. Téměř každý pacient pocítí úlevu a jemu umožněn rychlejší návrat do aktivního života. Metoda McKenzie – cviky je v současné době jednou z nejvíce vědecky podložených metod ve fyzioterapii.

McKenzie Institute v ČR

McKenzie metodu, respektive fyzioterapeuty, kteří touto metodou léčí, najdete také již i v České republice. Vznikl McKenzie Institute Czech Republic, který úzce spolupracuje s institutem na Slovensku. Úkolem institutu je nejen vzdělávání fyzioterapeutů a lékařů, ale také podpora mezinárodního výzkumu. Nemůžeme opomenout také přispění ke snížení nákladů léčby bolesti zad a krční páteře, v současné době velmi rozšířené. Vše o institutu a jejich pracovnících naleznete na stránkách www.mckenzie.cz.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *