Máte slabé a lámavé vlasy? Pomoci vám může kolagen

Vlasy

Kolagen je bílkovina, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle. Stárnutím dochází ale ke snížení jeho tvorby, a tak je třeba jej doplňovat. Můžete to udělat z potravin, jako jsou masa, zeleninové i masové aspiky, vývary z kostí, tučné ryby, vajíčka, ale i ořechy a semínka. Kolagen se vyskytuje v kůži, kde zajišťuje pevnost a pružnost. Podobně funguje také v souvislosti s vlasy. Dojde-li ke snížení jeho množství, pak to vede k oslabení vlasů či dokonce k jejich vypadávání.

Kolagen pro hustší vlasy

Pokud toužíte po hustších vlasech, zvolte přípravek s kolagenem obohacený o diamin. Právě diosmin vyživuje vlasové cibulky, díky čemuž získáte vlasy, které se nebudou lámat a vypadávat. Můžete tak zabránit dehydrataci vlasů. Ty obsahují dostatek vlhkosti, takže jsou pružné a elastické. Chrání také před mechanickým poškozením, ke kterému dochází například při vysušování vlasů ručníkem.

Vlasy

Foto: Pexels

Kolagen pro růst vlasů

Kolagen je možné použít také pro dosažení rychlejšího růstu vlasů a celkově delších vlasů. Proniká totiž do pokožky hlavy, takže zabraňuje lámání a vypadávání vlasů. Díky tomu bude vaše hříva nejenom hustší, ale také delší. Navíc budou vlasy lesklé, zdravé, snadněji upravitelné a zbavíte se i lupů. Tím, že kolagenové přípravky do pokožky hlavy masírujete prsty, může dojít též k posílení vašich nehtů, takže má tato látka čas působit také v nehtových lůžkách.

Účinky kolagenu

Pokud začnete tyto prostředky používat pravidelně, můžete si všimnou hustějších, pevnějších a lesklejších vlasů. Už asi za čtyři týdny od začátku užívání vlasy přestanou vypadávat a viditelně se zlepší jejich stav. Nebudou se cuchat při česání a už nebudou tak křehké, méně elektrizují a jsou pružné. Pokud vybíráte správný přípravek na vlasy, věnujte pozornost jeho složení. Měl by obsahovat i další látky, jako jsou vitamíny, biotin nebo diosmin. Dostupný je ve formě masky na vlasy. můžete ale užívat i tablety, kapsle, prášek nebo gel.

Zdroje info:

https://synergiczni.pl/suplementy/w-jaki-sposob-uzywac-kolagen-na-wlosy

https://ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9569759/

Foto: Pexels