Maradona

Maradona před smrtí litoval drogové závislosti

Kdyby fotbalový míč uměl uronit slzu, stalo by se tak právě teď. Odešel fotbalový kouzelník, který to s ním uměl takřka dokonale. Samotný Zinedine Zidane prohlásil, že to, co umí on s míčem, dokázal Maradona s pomerančem. Zmizel zkrátka hráč, který se jen tak nenarodí. zemřel ale člověk, jehož život byl přinejmenším neskutečně pestrý. Mimo jiné měl i stinné stránky, a to v podobě drogové závislosti. Právě jí v posledním rozhovoru Diego Armando litoval.

Kariéra mohl a být ještě oslnivější

A také delší. Přesně tak se Maradona rozmluvil pro argentinský list Clarín. Přiznal, že kdyby nebylo právě alkoholu a drog, zřejmě by dosáhl více úspěchů a hrál by na vrcholové úrovni delší dobu. Hodně zajímavě se o Maradonovi vyjádřil Pelé, který říkal, že kdo ho viděl hrát, jednoznačně musel Maradonu milovat. Kdo ho ale viděl žít, měl slzy v očích.

Maradona

Diego Armando Maradona: Zdroj obrázku commons.wikimedia.org

Bohém, ale hlavně člověk

Spousta lidí věděla, že Maradona bral drogy. Měl rád flámování a užívání si života. vystřídal spousty žen a ke svému synovi se dlouhou dobu neznal. Zapomenout nelze ani na jeho kontakt s italským podsvětím. Spousta lidí byla dokonce překvapena, že se dokázal dožít oněch 60 let. V posledním rozhovoru mluvil o tom, jak mu chybí rodiče. Toužil by být zase jeden den se svou matkou.

Argentinci ho milovali, a nejen oni

Nyní se Argentina připravuje na obří rozloučení. Lidé ho tady prostě milovali i přesto, že hrál velmi dlouhou dobu v italské Neapoli. Stejně tak předváděl skvělé kousky v Barceloně nebo Seville. Když se ale vrátil domů, vždy ho přivítal bouřlivý potlesk, větší než u Messiho. Dokonce ho vyvyšovali nad Pelého. Poslední sbohem už dali fotbalistovi tisícovky lidí. Pietních míst je v Argentině nespočet.

Diego Armando Maradona: Zdroj náhledového obrázku commons.wikimedia.org

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

1 komentář

  1. Kerim Odpovědět

    …kdyby nefetovat, tak by po trávě neběhal jak křepelka 90 minut…ani náhodou…a to kolikrát tento člověk odehrál zápasů….to se publikuje a publikuje….ale kolikrát byl po zápase na dopingové zkoušce to nikdo neuvádí…a proč ho dopingový komisariát přehlížel, tak o tom můžeme pouze spekulovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *