Lupy ve vlasech? Pomoci mohou osvědčené praktiky našich babiček

Lupy

Lupy jsou jedním z nejčastějších onemocnění v souvislosti s vlasy. Nevypadají dobře ani na pokožce hlavy, ani spadané na ramenou. Pokud jsou doprovázeny svěděním nebo bolestmi, je to důvod navštívit lékaře. Ten vám může předepsat speciální šampony proti lupům, které jsou dostupné pouze na předpis. Kromě šamponů ale mohou pomoci také další praktiky, jako jsou přelivy nebo zajištění méně stresového prostředí.

Lupy vznikají ze stresu

Ukázalo se, že lupy mohou vznikat také v důsledku stresu. Pokud se tedy naučíte zvládat stresové situace, můžete se vypořádat také s lupy. Někdy je důvodem vzniku lupin také nadměrná péče o vlasy. V celé řadě případů stačí přejít na přírodní kosmetiku, která může problém sama vyřešit. Pokud se s lupy potýkáte, vyzkoušejte některou z následujících možností.

Vlasy

Foto: Pexels

Kokosový olej a aloe vera

Stačí vetřít 3 až 5 čajových lžiček kokosového oleje do pokožky hlavy. Počkejte asi hodinu a poté důkladně smyjte. Některé ženy si ale stěžují na to, že jejich vlasy vypadají po této proceduře mastně. Proto můžete radši použít aloe vera. Gel z této rostliny stačí vmasírovat do pokožky hlavy těsně před šamponováním.

Jablečný ocet a citronová šťáva

Jablečný ocet smíchejte s vodou ve stejném poměru a poté vlijte na pokožku hlavy. Nechte působit 15 minut a poté důkladně opláchněte. Nebo můžete použít citronovou šťávu, kterou si v množství 2 lžičky vetřete do pokožky hlavy. Po několika minutách důkladně opláchněte. Vlasy, které jsou ošetřeny citronovou šťávou, nevystavujte slunci.

Jedlá soda

Jedlá soda pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky a prokrví pokožku hlavy. Díky tomu budou odstraněny problémy s lupy. Stačí asi 2 lžičky jedlé sody vmasírovat do pokožky hlavy, kterou jsme předtím namočili. Proces opakujte jednou za tři dny. Do jedlé sody můžete přidat také 3 lžičky jablečného octa.

Zdroje info:

https://www.ireceptar.cz/zdravi/lupy-jedla-soda-ocet-20300708.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2887514/

https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/understanding-dandruff-treatment

Foto: Pexels