Hyaluron

Kyselina hyaluronová: Skvělý pomocník nejen při bolestech kloubů

Máte potíže s klouby? Aby ne, v určitém věku se jim vyhne jen málokdo. Pomoc je přitom při těchto potížích poměrně důležitá. Ideální záležitost představuje dodávání tělu potřebných látek. Mezi ty bezesporu patří kyselina hyaluronová. Ta je označována také jako hyaluron, což je endogenní polysacharid. Najdeme ho především v kloubech, kůži, kostech a v jiných částech lidského těla. Mimo jiné se také využívá hojně v kosmetice, kdy umí dokonale hydratovat pokožku. Podíváme se tedy na tuto kyselinu podrobněji. Zaměříme se i na její vznik a účinky.

Kyselina hyaluronová pod drobnohledem

Jedná se v podstatě o složku N-acetyl-D-glukosaminu a kyseliny D-glukuronové. Samotná kyselina hyaluronová vzniká přímo v synoviálních buňkách bazální membrány. Tady dochází k působení semipermeabilní membrány, jež přímo ovlivňuje metabolismus chrupavek a také synoviální tekutiny. Ta je velmi důležitá, jelikož stojí za vznikem nových chrupavek a za jejich stabilitou. Samotná kyselina hyaluronová sérum podpoří. Navíc právě tato kyselina dodává pružnost pokožce. Bojuje tak i proti vráskám.

Vznik kyseliny hyaluronové

Poprvé byla izolována výzkumníky John Palmerem a Karlem Meyerem. Stalo se tak již v roce 1934. Tehdy ještě pocházela tato kyselina čistě z přírodních zdrojů. Dnes pochází z rostlinných zdrojů. Získává se z nich už více než 20 let.

Za zdravějšími klouby a proti vráskám

Chrupavky po čase nejsou dostatečně vyživovány a je zapotřebí jim pomoct. Kyselina hyaluronová se po přidání do kloubu podílí na dodávání živin do synoviální tekutiny. Dochází ke zmírnění bolesti a zvýšení pohyblivosti kloubů. Vynikající je i v boji proti vráskám. A podoby kyseliny hyaluronové? Nejčastěji představuje v podobě produktu kyselina hyaluronová kapsle. Pokud si zadáte do vyhledávače kyselina hyaluronová kapky, najdete další účinnou podobu této kyseliny.

Kyselina hyaluronová: Zdroj náhledového obrázku woldoshop.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *