Kruhy pod očima: odborná léčba a její výhody a nevýhody

Kruhy pod očima

Kruhy pod očima mohou být známkou toho, že vaše tělo nedostává vše, co potřebuje. Příčin může být spousta: dlouhodobý stres, nadměrné používaní produktů, únava, dehydratace, genetika, vystavení slunci apod. Už jste zkusili všechno a kruhy pod očima ne a ne zmizet? Pak jste možná uvažovali také o tom, že byste si je nechali odstranit profesionální cestou. Možností je hned několik.

Chemický peeling

Tato metoda je velice účinná pro odstranění nejenom kruhů pod očima, ale také vrásek a otoků. Aplikuje se lokálně. Chemický peeling, který je použit, má za úkol redukovat a odstranit pigmentaci. Zvyšuje krevní oběh a buněčný obrat, čímž dochází k výrazné změně v oblasti. To, kolikrát budete muset proceduru podstoupit, závisí na závažnosti vašeho stavu. Jedná se o neinvazivní metodu.

Oči

Foto: Pixabay

Laserová léčba

Funguje to tak, že laserový paprsek prochází povrchem pokožky až k spodním vrstvám pokožky. Redukuje jak kruhy pod očima, tak také vrásky. Existují různé druhy laserů, které můžete použít k léčbě různých stavů. Díky laseru můžete také stimulovat množství kolagenu, který je zodpovědný za pružnost a pevnost pokožky (tělo produkuje určité množství kolagenu samo, jeho množství se s rostoucím věkem snižuje). Laser napíná pokožku a obnovuje tón pleti.

Mezoterapie

Tato procedura je aplikována prostřednictvím mikroinjekcí nebo elektroporací. Navzdory tomu se jedná o bezbolestnou metodu. Už po dvou procedurách můžete vidět výsledky, tj. odstranění tmavých kruhů a snížení tukových váčků pod očima.

Léčba PRP

Jedná se v podstatě o omlazení očí. PRP je plazma bohatá na krevní destičky. Tato procedura se používá v kosmetice, je bezbolestná (nepočítáme-li injekční odebrání krve) a nepatří mezi chirurgické procesy. Výsledkem je napnutá pokožka v oblasti oči, a tudíž i mladistvější vzhled. Jak to probíhá? Z paže je odebráno malé množství krve, ze kterého jsou separovány červené krvinky a plazma. Plazma bohatá na krevní destičky je následně vpichnuta do kůže v oblasti očí nebo aplikována topicky.

Plniva

I tentokrát se jedná o nechirurgický proces. Používá se poměrně často. Plniva mohou být použity pro odstranění kruhů pod očima, vrásek, ochablou pokožku apod. I tentokráte jde o bezbolestný proces. Stačí jedno sezení a účinek vydrží po dobu 12 až 14 měsíců.

Rádiová frekvence pro oblast pod očima

Rádiová frekvence není v kosmetice žádnou novinkou. Používá se pro omlazení pokožky, nejenom v oblastí očí. Funguje to tak, že v ošetřované oblasti se nahromadí teplo, čímž dochází ke zvýšení produkce kolagenu. Výsledkem je dosažení pevnější, pružnější a mladistvější pokožky. A tím i odstranění kruhů pod očima. Toto ošetření trvá minimálně 30 minut.

Zdroje info:

https://www.genesysmedical.cz/odstraneni-kruhu-propadlin-pod-ocima

https://www.practo.com/healthfeed/popular-treatment-options-for-under-eye-problems-39472/post

Foto: Pixabay