Došel vám hydratační krém? Nahradit ho lze domácím

Krém

Hydratace pokožky je velice důležitá. Zejména po některých procesech, který ji o vlhkost připravují, jako je sauna nebo opalování se. Nejjednodušším a účinným způsobem, jak hydratovat pokožku, je použít hydratační krém. Pokud se vám ale stane, že jej zrovna nemáte po ruce, můžete si poradit některými jinými způsoby. Hydratační prostředky jsou totiž všude kolem vás.

Co umí hydratační krém?

Hydratační krém bychom měli používat hned z několika důvodů. Suchá pokožka zaprvé špatně vypadá a za druhé může být i bolestivá. Díky správné hydrataci bude pokožka dostatečně pružná a pevná, takže si déle zachováte mladistvý vzhled. Právě nedostatek hydratace vede k rychlejšímu stárnutí pokožky a v oblasti obličeje taktéž ke vzniku vrásek.

Rostlinný olej

Může to znít nepříjemně, ale rostlinné oleje obsahují spoustu prospěšných látek. Tak například vitamíny A, D a E, které jsou důležité pro podporu tvorby nových buněk. Tím může dojít k regeneraci poškozené pokožky. Představa, že bychom si olej měli masírovat do celého těla, je skutečně strašná (všechno kolem mastné, oblečení nalepené na naolejované pokožce apod.). Proto olej aplikujeme na ty části těla, které jsou menší a velmi vysušené. Typicky se jedná o paty nebo lokty.

Aloe vera

Pokud pěstujete aloe vera, můžete využít listy této rostlinky. Ty totiž uvnitř skrývají gel, který je ideální pro léčbu suché pokožky. Aloe vera zvyšuje syntézu kolegenu. Obsahuje aminokyseliny, které léčí pokožku (například popraskanou suchou pokožku). Tělo si přirozeně vytváří vlastní kolagen, který je důležitý pro zdraví pokožky. Proces syntézy kolagenu probíhá v určitých buňkách.

Krém

Foto: Pixabay

Med

Také med používáme na menší části těla, jako jsou paty, lokty nebo třeba obličej. Zde ho můžeme použít jako masku na obličej, kterých je celá spousta. Med je přírodní antiseptikum, které napomáhá hojení. Má také zklidňující vlastnosti, takže vede i k odstranění podráždění. Dále pomáhá při omlazování pokožky. Kromě toho má antimikrobiální a antibakteriální vlastnosti.

Vazelína

Vazelína je skvělým způsobem, jak vrátit pokožce vlhkost. Vytvoří těsnící bariéru, která uzamyká vlhkost uvnitř pokožky a pomáhá ji rehydratovat. Vzhledem k tomu, že je poměrně hustá a hůře se nanáší, upotřebíte ji jen na menších částech těla. Ideální je na popraskané paty.

Kokosový olej

Nádherně voní a má univerzální použití v kosmetice i kuchyni. Obsahuje esenciální mastné kyseliny, které zlepšují bariérovou funkci pokožky. Výsledkem je vláčná a pružná pokožka.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/8-fixes-for-dry-cracked-heels-39209/post

https://www.marianne.cz/krasa/5-potravin-kterymi-muzete-nahradit-kosmetiku

Foto: Pixabay