Křen s medem: levný způsob boje proti chřipce a nachlazení

Med

I když se vám tato kombinace nemusí zdát tak chutná, jako například křen s jablíčky, vězte tomu, že funguje. Křen s medem je totiž zárukou téměř zázračných účinků na lidské zdraví. Oceníte jej zejména tehdy, když cítíte, že „na vás něco leze“. Důležité je podat si tuto léčivou kombinaci co nejdříve, protože budete mít větší pravděpodobnost, že se zbavíte nechtěných nemocí. Nebo se můžete pokusit zkrátit délku jejich trvání či zmírnit jejich průběh.

Na co se křen s medem používá?

Pokud máte pocit, že se o vás pokouší rýma, chřipka nebo nachlazení, měli byste s užíváním tohoto přírodního léku začít co nejdříve. Možná se vám podaří nemoc odvrátit. V případě, že se u vás nemoc projevuje již naplno, můžete kombinace medu a křenu užívat i tak. Je velmi pravděpodobné, že se vám podaří zlepšit svůj stav, a dokonce se můžete vyléčit rychleji. S pomocí tohoto léku se můžete zbavit také dráždivého kašle.

Jaké látky ukrývá křen a med?

Křen považujeme pro jeho účinky za přírodní antibiotikum, které navíc posiluje imunitní systém člověka. Obsahuje takové vitamíny, jako je C, E a B a minerály, například vápník, hořčík, železo, draslík. Kromě toho se v něm skrývají mnohé organické kyseliny, enzymy a fytoncidy. Med má antibakteriální a antiseptické účinky. To proto je tolik ceněný, když nás přemůže nějaká choroba. Jako sladidlo má navíc tu výhodu, že nezatěžuje organismus. A díky medu je poživatelnější i křen.

Křen

Foto: Pixabay

Jakým způsobem se nakládá křen do medu?

Jednoduše nastrouhejte křen najemno a smíchejte jej s medem. Poměr jednotlivých surovin se může v různých receptech lišit. Důvod je ten, že každý má rád trochu jiný poměr. Pokud jste tuto směs ještě nikdy nedělali, použijte obě přísady ve stejném množství. Chcete-li ale silnějších zdravotních účinků, přidejte více křenu. Avšak pozor, čím více křenu budete ve směsi mít, tím bude směs ostřejší. A to může způsobit nepoživatelnost pro některé citlivější jedince. Takže s dávkováním buďte opatrní.

Jak křen s medem užívat?

Dospělé osoby užívají tuto směs třikrát denně, a to vždy v množství jedné čajové lžičky. Ráno si dejte křen s medem nalačno, poté hodinu po obědě a nakonec večer před spaním. V případě ucpaného nosu hned za okamžik pocítíte, jak se nos uvolňuje – tato varianta je mnohem bezpečnější, než použití nosního spreje. V případě kašle za okamžik budete lépe odkašlávat a celkově se zlepší vaše dýchání.

Zdroje info:

https://www.ireceptar.cz/zdravi/kren-s-medem-ucinky-20300818.html

https://www.alternativnimedicina.cz/recepty/kren-s-medem

Foto: Pixabay