Krásné řasy nejsou věda – využijte naše tipy!

Řasy jsou korunou krásy našeho obličeje, a přitom jsou na okolní vlivy citlivější, než třeba vlasy nebo pleť. A jak neskončit s vypelichanýma očima? Stačí dodržovat několik jednoduchých tipů a všechno půjde samo.

Chyby při odličování

Tak především se zaměřte na to, jak se odličujete. Pokud vám každý den zůstane na odličovacím tampónku klidně pět nebo šest řas, pak rozhodně děláte něco špatně. Pro začátek přestaňte na víčko tlačit. Nejde-li make-up dolů lehce, poohlédněte se po jiném odličovači. Micelární voda rozhodně nestačí, ta se hodí jen na závěrečné dočištění!

Co dělat potom

Jestliže se ani po 14 dnech stav nezlepší, pak je jasné, že vaše řasy jsou už oslabené. Zaměřte se ve své stravě proto na zinek a vitamín E, které řasám více než prospívají. Vsadit můžete třeba i na aplikaci ricinového oleje, kterým stačí řasy večer před spaním potřít a ráno ho smýt.

Pořiďte si sérum na řasy

Alespoň na čas jde o skoro povinnou výbavu každé ženy, která má potíže s řasami. A jak na aplikaci a správné použití? Kvalitní sérum na řasy stačí aplikovat 1x denně na oční linku. To je místo, které obvykle zvýrazňujeme tenkými tahy tekutých linek z drogerie. Může jít o horní i spodní linku, a pokud nejste spokojené se stavem svého obočí, tak klidně i tam.

Aplikace 1x denně je velmi příjemná. Stačí si totiž „vyživit“ oči těsně před spaním a zbytek nechat a přírodě. Při nanášení séra večer navíc není nutné obtahovat spodní linku – sérum na ni přirozeně steče. K nanášení slouží tenký štěteček nebo silikonová lopatička, podle typu séra. Některá z nich mají i klasický kartáček, jako běžné řasenky.

A jak dlouho sérum používat? Tři měsíce by mělo být minimum, aby začalo plně působit. Většina balené sér na řasy, dostupných na trhu, vydrží při každodenní aplikaci přibližně půl roku, takže se není čeho bát. Později stačí už jen udržovací nanášení séra asi dvakrát do týdne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *