Komedie kolem Djokoviče má se svobodou pramálo společného

Novak Djokovič

Prakticky všechny noviny a internetové magazíny jsou plné zpráv týkajících se Novaka Djokoviče a jeho účasti na letošním Australian Open. Tento fenomenální srbský tenista bezesporu na turnaj patří a dodá mu ještě další rozměr. Tenisové bitvy s ním budou mnohem zajímavější než bez něj. Bohužel se ale dostalo na jeho přístup ke koronaviru. Djokovič je známý antivaxer. Nyní se z něj stává bojovník za svobodu. Za jakou?

Respektuj pravidla země, kam míříš!

Jednoznačně. Jakápak svoboda? Každá země má svá pravidla, jež musí být dodržována. Pokud ne, pak jednoznačně musí přijít sankce. Když pojedete v zemi v obci, kde je povoleno 50 km/h vyšší rychlostí, prostě musíte být potrestáni v případě, že vás změří. myslet si o padesátce můžete cokoli. Prostě realita. Kdybychom nerespektovali zákony, přišla by logicky anarchie.

Hvězda, která si dělá, co chce

Pokud Djokovič ví, že je zapotřebí mít v sobě vakcínu, pak je zbytečné, aby se na Australian Open cpal. Navíc se z něj v Srbsku dělá hrdina a národní bojovník. Kdyby někdo porušoval tamní nařízení a zákony, také by byl hrdinou? Asi těžko. Novak Djokovič je ale světové tenisové eso, takže jiný přístup? Podivné.

Australská liknavost

Když už byla Djokovičovi udělena výjimka, nemělo se vše řešit na politické úrovni. Australané v tomto ohledu měli být jednotní jak na pořadatelské úrovni Australian Open, tak i v politickém aspektu. Tím pádem vznikl zbytečný skandál. nyní vychází navíc najevo, že Djokovič ne moc prodělal v prosinci, takže výjimka byla na základě tohoto faktu. Tak jako tak se s tím mohlo přijít do médií hned a bylo by po humbuku a falešném hrdinství Djokoviče.

Zdroje info: seznamzpravy.cz, tenisportal.cz,sport-aktualne.cz

Novak Djokovič: Náhledové foto Globalite: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Djokovic_celebrates_AO_2011.jpg

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.