Dívka

Kolagen: Jak poznáme, že našemu tělu chybí

Objevily se u vás už vrásky? A co pigmentové skvrny, strie či lámavé vlasy? Ano, přijít může spousta nepříjemností a mnohdy za to může nedostatek kolagenu. Právě on jednou začne v těle určitě ubývat. Kolagen představuje základní stavební jednotku v našem těle. Jedná se o bílkovinu, jež vytváří jak pojivové tkáně, tak i strukturu kloubů a kostí. Prakticky je jím tvořeno až 70 % bílkovin lidské kůže.

Tvoří se jen omezený čas

Lidské tělo kolagen umí vytvářet samo. V podstatě se jedná o elixír, jenž našemu organismu dodává zdraví. Skvěle působí kolagen na pleť, nehty, vlasy a mnohé další části lidského těla. Dokáže je vyživovat, regenerovat a poskytovat jim dostatečné množství potřebných živin. S přibývajícím věkem se ale produkce kolagenu vcelku rapidně snižuje. Po čtyřicátem roku věku se už netvoří vůbec. Jsou ale lidé, u nichž přichází absence vzniku kolagenu mnohem dříve.

 

Kolagen

Kolagen: Zdroj obrázku Woldoshop.cz

Jak zjistíte, že kolagen tělu chybí?

Existuje hned několik ukazatelů, které dokladují, že kolagen tělu chybí. V první řadě je třeba jmenovat věk. Absence kolagenu se začíná projevovat zhruba po 35 roce věku. Vše je však ryze individuální. Mezi nejznámější znaky nedostatku kolagenu se řadí například:

  • ochablost pokožky,
  • přítomnost strií, jež nemizí,
  • lámavé vlasy,
  • pigmentové skvrny,
  • křehké nehty.

Dopřejte vašemu tělu dostatek kolagenu

I když kolagenu v lidském těle ubývá, nemusí vaše tělo nutně strádat. Řešení představuje kolagen v prášku. právě tento kvalitní proteinový prášek můžete třeba přidávat do různých pokrmů. Váš organismus tak získá potřebné množství tolik důležitého kolagenu. Určitě je třeba volit vysoce kvalitní hydrolyzovaný kolagen obsahující dostatek zmiňovaných bílkovin. Výbornou volbou je především ten hovězí. Je chuťově neutrální a dokonale se rozpouští.

Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *