Kokosový olej a jeho účinky na vlasy. Jeho použití si zamilujete

Vlasy

Kokosový olej je univerzálním pomocníkem ve vaší domácnosti. Můžete jej využít na vaření, pro zdraví své pleti nebo také jako první pomoc pro vysušené konečky vašich vlasů. Oblíbený je také pro příjemnou kokosovou vůni, kterou má. Pokud jej použijeme na vlasy, nemusíme jej míchat s jinými ingrediencemi (i když jejich použití může vést k dosažení větších účinků díky vyššímu obsahu vitamínů a minerálů). Kokosový olej vyživuje a regeneruje vlasy, navrací poškozeným pramenům jejich dřívější lesk.

Pro koho se hodí kokosový olej?

Vzhledem k tomu, že kokosový olej je mastný, chtělo by se nám říci, že je vhodný zejména pro suché vlasy. Je to samozřejmě pravda, ale to neznamená, že jej nemůžete využít také na jiný typ vlasů. Dlouhé vlasy totiž mají tendence vysušovat se u konečků a právě toto místo může být skvělé pro použití kokosového oleje. Použít jej můžete i na vlasy, které jsou tenké a poškozené.

Co umí kokosový olej?

Kokosový olej si poradí s vlasy, které není snadné upravit, protože jsou slabé a krepaté. Díky obsahu kyseliny laurové umí vlasy ochránit před ztrátou proteinů. Výsledkem budou hladké a jemné vlasy. Pokud jsou vaše vlasy nepoddajné z důvodu, že jsou příliš silné, můžete dosáhnout opačného efektu. Kokosový olej je změkčí, takže práce s nimi může být mnohem snazší. Kokosový olej také stimuluje vlasy k rychlejšímu růstu a přispívá k tvorbě nových vlasů.

Vlasy

Foto: Pixabay

Kdy používat kokosový olej?

Kokosový olej obsahuje také vitamíny B, které regulují úroveň hydratace vlasů a zlepšují jejich pigmentaci. Pokud si často barvíte vlasy, vysušujete je fénem nebo žehličkou na vlasy, kokosový olej vám může pomoci bojovat proti jejich poškození a křehkosti. Uhladí vlasy a dodá jim správný vzhled. Kromě toho vyživuje také pokožku hlavy. Již za tři měsíce užívání si můžete všimnout prvních účinků. někdy ale používání kokosového oleje u kořínků vlasů může vyvolat vzhled „mastných“ vlasů. Proto jej některé ženy používají pouze na konečky.

Jak používat kokosový olej na vlasy?

Ideální je vlasy ještě před nanesením kokosového oleje navlhčit. Měly by být mokré, ale ne tak, aby z nich kapala voda. Před aplikací kokosového oleje vlasy pročešte, aby se nezacuchaly. Asi dvě nebo tři lžičky kokosového oleje rozetřete po celé délce pramenů a zabalte je ručníkem. Díky tomu se přípravek lépe vstřebá a bude lépe působit. (Existují speciální ručníky, které jsou určeny pro masky na vlasy.) Nechte působit hodinu a poté vlasy umyjte svým oblíbeným šamponem.

Zdroj:

https://porady.interia.pl/wlosy/news-jak-dziala-olej-kokosowy-na-wlosy,nId,6133463

https://www.alza.cz/beauty/kokosovy-olej-na-vlasy

Foto: Pixabay