ear-1254539-1280×960

Když vyžaduje bolest ucha první pomoc

Ucho je neskutečně důležitý orgán, který vyžaduje speciální péči a podmínky. Jestliže dojde k jeho bolestem, je to indikátor ne příliš dobrého zdravotního stavu. Ucho musí mít tu správnou rovnováhu, aby fungovalo tím správným způsobem. Když se tedy bolest v uchu projeví, je zapotřebí ji okamžitě řešit, aby se tělo dalo opět dohromady. Někdy může mít tato bolest příčinu banálního charakteru, jindy se ale může jednat o nepříjemnou záležitost. Podívejme se tedy, kdy vyžaduje bolest ucha první pomoc.

Zalehnuté ucho

Nejčastějším problémem je takzvané zalehnuté ucho. Jedná se v podstatě o nahromadění velkého množství ušního mazu v prostoru ušního otvoru. Pokud se budeme snažit mazovou zátku vydloubnout ušní tyčinkou, pravděpodobně způsobíme totální zacpání ucha. Optimální je v tomto případě navštívit lékaře, který vám ucho protáhne proudem vody, a vy budete opět slyšet perfektně. Zátka pod tlakem vody zmizí velmi rychle ven.

Bolest ucha od zubů

Ucho může klidně bolet i díky zubům. Nervy se nacházejí i v místech, které se velmi blíží právě uchu. Pokud ale bolí oblast ucha od zubů, většinou to poznáme velmi rychle. Jediným možným řešením celé situace je pochopitelně návštěva zubního lékaře. Ten může nasadit antibiotika anebo zub vytrhnout či popřípadě zaplombovat. Pokud utlumíte bolest zubů pouze za pomocí obyčejných léků tlumících bolest. Tlak na nervy se pochopitelně sníží, nicméně jde pouze o krátkodobou záležitost.

Zánět středního ucha

Jednou z nejhorších variant bolesti ucha je zánět středního ucha. S tím budete muset v každém případě navštívit ošetřujícího lékaře. Budou vám nasazena antibiotika, popřípadě narušena zásoba hnisu v uchu. Velmi důležitá jsou zejména nejrůznější preventivní opatření, která můžete vykonat. Jmenovat bychom měli zejména pobyt v teple a také třeba dostávat do těla dostatek tekutin. Mnohdy zabírají na bolest ucha babské rady. Můžete si například rozetřít česnek s kapkami levandulového oleje a vytvořit tak kapky. Zabírat může i citrónová šťáva.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *