Jak se připravit na pohovor

Absolvovat úspěšně přijímací pohovor je mnohdy doslova nadlidské. V současné době jsou pracovní pohovory poměrně náročné, a to hlavně díky tomu, že chce zaměstnavatel vybrat skutečně toho nejlepšího adepta, který s momentálně na trhu práce nachází. Vy jako žadatel o zaměstnání, musíte přesně vědět jak se připravit na pohovor a jakým způsobem postupovat při kladení otázek, respektive při odpovídání na ně. Budete-li neustále zaskočení a neprůbojní, pravděpodobně se setkáte s tím, že neuspějete. Podívejme se tedy na nejčastější otázky při pohovoru.

Proč opouštíte vaše stávající zaměstnání?

První dotaz bude pravděpodobně směřovat na vaše stávající zaměstnání, respektive proč jste z něj odešli. Optimální je otázku přesměrovat tak, abyste mluvili o tom, proč chcete pracovat u nové firmy a co vás vlastně motivuje k získání zaměstnání. Sklouznete-li k pomlouvání minulých kolegů, se zlou se potážete.

Jaká je vaše platová představa?

Základní, přesto poměrně záludná otázky tkví ve vašich představách o platu. Bylo by nadmíru troufalé říct si příliš, nebo se podhodnotit. Optimální je tedy malý anonymní průzkum u konkurence, který byste si měli předem udělat.

Dotaz na vaše silné a slabé stránky?

Zaměstnavatelé se rádi ptají na to, v čem jste dobří, a kde naopak pokulháváte. Ideální je uvést alespoň pět základních dobrých vlastností. Typické jsou především trpělivost, důslednost, výborná komunikace, hra v týmu a kreativita. Až poté jmenuje některé stinné stránky vaší osobnosti, nicméně zapomeňte na ty, které by vám mohly uškodit.

Proč právě vy?

Právě tady přichází prostor pro jmenování vašich předpokladů k výkonu daného zaměstnání. Jmenovat bychom mohli především dosažené vzdělání, dosavadní praxi a některé další aspekty, jež vám mohou při pohovoru pomoct získat kýženou práci.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *