Když uvažujete o odstranění tetování laserem – diskuze, na které narazíte na internetu, vám mohou rozhodování usnadnit!

Odstranění tetování

Přemýšlíte o odstranění tetování laserem a diskuze, které jste na toto téma objevili na nejrůznějších webových stránkách, vám často připadají až příliš obsáhlé? Nevíte, jak se v nich zorientovat? Jaké informace hledat, abyste zbytečně neztráceli čas něčím, co není ve vaší situaci podstatné? Je faktem, že zbavit se tetování je dnes jednodušší než kdy dřív. Moderní medicína zkrátka významným způsobem pokročila. Ale přesto by měl každý, kdo o takovém zákroku uvažuje, vědět, co ho asi tak čeká. Jednoduše proto, aby nebyl nepříjemně překvapen. Ať už finančními náklady celé procedury, nebo třeba tím, že pro něj ta která metoda není vhodná.

Jak tedy poznáte, co je důležité a co naopak nemá valný význam? Po jakých věcech byste měli pátrat v diskuzních příspěvcích nebo v nejrůznějších recenzích, abyste se dovedli co nejzodpovědněji rozhodnout, zda, případně kde zákrok podstoupíte?

Odstranění tetování laserem v diskuzích – fakta nebo dojmy?

Důvody, které člověka přivedou na myšlenku, že by se mohl zbavit svého tetování, bývají poměrně pestré. Někdo začne o zákroku uvažovat proto, že ho k tomu tlačí partner nebo partnerka. Další si zas nechce tetováním komplikovat kariéru a to přesto, že jsou v tomto ohledu zaměstnavatelé stále benevolentnější. A v některých případech mohou být důvody čistě zdravotní. Každopádně ten, kdo je pro zákrok už více méně rozhodnut, snaží se obvykle zjistit, co ho čeká. Když je po ruce přítel nebo kolega, který se už svého tetování zbavil a může tedy spolehlivě poradit, je to samozřejmě nejjednodušší. A když nikdo takový není?

Pokud vedle sebe žádného zkušeného člověka nemáte, nevadí! Od toho je tu internet a na něm množství tematicky zaměřených webů, které zpravidla patří k nejlepším zdrojům relevantních informací. To, co se potřebujete dozvědět, někdy načerpáte z publikovaných textů a jindy třeba z příspěvků na diskuzních fórech, bez kterých se dnes většina takových stránek neobejde. Jak ale poznáte, které informace mají svou váhu a které vám jsou k ničemu? Jak odlišíte fakta a pouhé dojmy? Není to tak složité. Uvidíte!

Přes 90 % zákroků je provedeno laserem!

Moderní medicína si dnes dovede poradit s celou řadou věcí. Modelace prsou, vyhlazení vrásek nebo odsátí nadbytečného tuku, které si dopřávají dokonce i někteří muži. To jsou už v podstatě rutinní procedury. Podobné je to také s eliminací nežádoucího tetování. Ročně jsou u nás provedeny stovky takových zákroků. Některé statistiky uvádějí, že více než 9 z 10 lidí, kteří se pro odstranění tetování rozhodnou, dává přednost laserové metodě. Právě díky tomu, že jde o velmi frekventovanou záležitost, je množství informací dohledatelných na internetu stále širší. A přestože se zkušenosti lidí v některých detailech týkajících se zákroku liší, je až pozoruhodné, jaká shoda panuje, pokud jde o spokojenost s výsledkem. Recenze a diskuzní příspěvky hodnotící laserovou metodu jako nejspolehlivější jsou v drtivé převaze a lze tedy soudit, že mají svou váhu.

Ostatně, pokud by laserový přístroj nebyl nejlepším řešením, neměly by kliniky, které jsou jím vybaveny, takové množství zákazníků. Jestliže se tedy někde dočtete, že jde o nejlepší metodu, bude to zřejmě fakt. Nikoliv pouhý dojem.

A co by vás mělo ještě zajímat? Jaké detaily jsou podstatné?

Abyste se správně rozhodli

Jak už jsme zmínili, každý může mít pro to, aby se své „permanentní tělesné výzdoby“ zbavil, jiný důvod. Někdy jde třeba jen o to, že se tetování nepovedlo nebo je jednoduše hloupé. Faktem je, že nad některými motivy zůstává rozum stát. Ale k věci. Chcete se tetování jednou provždy zbavit? Pak musíte vědět, co je důležité! Abyste dovedli dobře posoudit svou situaci a učinili rozhodnutí, se kterým budete spokojeni, snažte se zjistit především tyto věci:

  1. Existují zdravotní omezení, která by vám podstoupení laserového zákroku mohla znemožnit?
  2. Které typy přístrojů jsou považovány za nejefektivnější?
  3. Jak vypadá příprava na zákrok, jaký bývá jeho průběh a jak je to s následnou péčí?
  4. Kolik dílčích zákroků (tzv. sezení) je zpravidla nutné podstoupit, aby byl výsledek uspokojivý?
  5. Jak finančně náročné to asi tak může být?
  6. Které kliniky estetické medicíny mají nejlepší pověst?

Zdravotní omezení

Nyní už tušíte, co je ve vaší situaci podstatné. Víte, jaké informace na diskuzních fórech hledat. Pro případ, že vás poněkud znejistila zmínka o tom, že existují jistá zdravotní omezení, kvůli kterým by vám mohl laser zůstat zapovězen, se vás ještě pokusíme trochu uklidnit. Za prvé, není jich mnoho. Snad pouze silná cukrovka, vážnější kožní choroba nebo nějaké srdeční onemocnění. A za druhé, pokud snad právě netušíte, jestli se vás některá z takovýchto nemocí týká, lékař to při vstupní prohlídce nepochybně zjistí. Konzultace, jejíž součástí je i zhodnocení vašeho zdravotního stavu, je totiž před případným laserovým zákrokem samozřejmá. Podstoupíte ji na každé klinice estetické medicíny.

Přestože jsou laserové přístroje pro odstranění tetování zdaleka nejlepší, zvažovali jste ještě jiné řešení? Pokud ano, o jakou metodu šlo?

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.