moab-utah-slickrock-trail-1409495-1279×852

Jízda na kole zlepší váš zdravotní stav

Zdravotní stav každého z nás se většinou odvíjí od toho, jak se o své tělo dokážeme postarat. Nedílnou součástí života by měla být bezesporu fyzická aktivita. Možností je dnes velké množství, přičemž vynikající volbou je jízda na kole. V následujících řádcích se pokusíme nejen poukázat na pozitivní vliv cyklistiky na lidské zdraví, ale i na to, že při dodržení některých pravidel můžete velmi pohodlně v přírodě v sedle kola hubnout.

Jak vašemu tělu jízda na kole prospívá

Jízda na kole je prospěšná hned v několika ohledech. Podívejme se na ně přehledně v následujících odrážkách. V čem tedy pomáhá?

–          zlepšuje krevní oběh

–          pomůže k zisku svalového objemu

–          zvýši fyzickou kondici

–          spálíte spousty kalorií

–          budete na čerstvém vzduchu

–          uvidíte spousty krás okolo sebe

V neposlední řadě se budete na kole dokonale bavit. Zejména tehdy, když si zorganizujete celodenní výlet se svými přáteli a dáte si něco vynikajícího na oběd. Jestli chcete, naučte se na kole hubnout a spojíte tak zábavu s užitečnou činností.

Poznejte správné tempo

Pokud chcete nejen udělat něco pro své zdraví, ale i zhubnout, vyplatí se zvolit správné tempo jízdy. Důležitý je pomalejší pohyb v takzvaném aerobním režimu. V tom lze tuky spalovat již po 20 minutách a nijak výrazně se nenadřete. U aerobního rychlého tempa se do svalů dostává kyselina mléčná, jízda bolí a budete unavení. Mohou vám také narůst velké svaly na stehnech, což není optimální. Aerobní pohyb poznáte podle dechu. Nevystačí vám a nebudete moct při jízdě mluvit. Tepová frekvence by se měla pohybovat mezi 40 až 70 % z celkové maximální hodnoty.

Vyberte si správné kolo

Velmi důležitý je výběr správného kola. Volit můžete silniční, trekové nebo horské kolo. Podívat byste se měli i na další prvky, mezi které patří použit materiály rámu, odpružení, brzdy a mnohé ostatní. Pro výběr kola a odborné poradenství můžete navštívit například bikeshop v Praze KrabCycles. Získáte tak jistotu výběru skvělého kola za rozumnou cenu.

Zdroj náhledového obrázku: krabcycles.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

1 komentář

  1. Zdenka Odpovědět

    Dobry den, jezdim na kole celorocne, a to od stredni skoly. Dopadla jsem tak,ze mi kolo zakazuji ze zdrav.duvodu.Anebo mi doporucuji kolo se zvysenymi riditky,aby netrpela krcni pater.Existuje takove kolo,ale aby vypadalo alespon trochu sportovne? Dekuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *