moab-utah-slickrock-trail-1409495-1279x852

Jízda na kole zlepší váš zdravotní stav

Zdravotní stav každého z nás se většinou odvíjí od toho, jak se o své tělo dokážeme postarat. Nedílnou součástí života by měla být bezesporu fyzická aktivita. Možností je dnes velké množství, přičemž vynikající volbou je jízda na kole. V následujících řádcích se pokusíme nejen poukázat na pozitivní vliv cyklistiky na lidské zdraví, ale i na to, že při dodržení některých pravidel můžete velmi pohodlně v přírodě v sedle kola hubnout.

Jak vašemu tělu jízda na kole prospívá

Jízda na kole je prospěšná hned v několika ohledech. Podívejme se na ně přehledně v následujících odrážkách. V čem tedy pomáhá?

-          zlepšuje krevní oběh

-          pomůže k zisku svalového objemu

-          zvýši fyzickou kondici

-          spálíte spousty kalorií

-          budete na čerstvém vzduchu

-          uvidíte spousty krás okolo sebe

V neposlední řadě se budete na kole dokonale bavit. Zejména tehdy, když si zorganizujete celodenní výlet se svými přáteli a dáte si něco vynikajícího na oběd. Jestli chcete, naučte se na kole hubnout a spojíte tak zábavu s užitečnou činností.

Poznejte správné tempo

Pokud chcete nejen udělat něco pro své zdraví, ale i zhubnout, vyplatí se zvolit správné tempo jízdy. Důležitý je pomalejší pohyb v takzvaném aerobním režimu. V tom lze tuky spalovat již po 20 minutách a nijak výrazně se nenadřete. U aerobního rychlého tempa se do svalů dostává kyselina mléčná, jízda bolí a budete unavení. Mohou vám také narůst velké svaly na stehnech, což není optimální. Aerobní pohyb poznáte podle dechu. Nevystačí vám a nebudete moct při jízdě mluvit. Tepová frekvence by se měla pohybovat mezi 40 až 70 % z celkové maximální hodnoty.

Vyberte si správné kolo

Velmi důležitý je výběr správného kola. Volit můžete silniční, trekové nebo horské kolo. Podívat byste se měli i na další prvky, mezi které patří použit materiály rámu, odpružení, brzdy a mnohé ostatní. Pro výběr kola a odborné poradenství můžete navštívit například bikeshop v Praze KrabCycles. Získáte tak jistotu výběru skvělého kola za rozumnou cenu.

1 komentář
  1. zdeva@volny.cz'

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *