Krevni skupiny

Jídelníček podle krevní skupiny: Jaké potraviny byste měli jíst častěji

Možná už jste vyzkoušeli celou řadu diet, ale žádná nezafungovala tak, jak by měla. Přitom je jich docela dost: krabičková dieta, nízkosacharidová, Paleo dieta, dělená strava a další a další. Možná, že za porušování pravidel diety nemůžete tak úplně vy, jako váš vnitřní biorytmus. Abyste našli ten správný plán výživy, který vám bude vyhovovat, možná byste měli zohlednit svou krevní skupinu.

Není to úplně ve vašich rukách

Vaše zvyky, gesta, pohyby a mimika jsou dány nejen vaší osobností, ale také vaší krevní skupinou. Dr. Peter J. D’Adamo vytvořil na základě poznatků svých studií knihu o krevních skupinách. Na základě toho, zda vám v těle protéká krev typu A, typu B, typu 0 nebo typu AB, můžete určit svou osobnost. A nejen to. Pokud mluvíme o stravě (nemusí jít přímo o plán hubnutí – i když racionální stravování skutečně vede ke snížení hmotnosti), určují krevní skupiny také potraviny, které pro svou existenci nutně potřebují.

Krevní skupiny

Foto: Pixabay

Krevní skupina typu A

Pro lidi s touto krevní skupinou je typická potřeba harmonie v životě a podporující prostředí. V jejich stravě je důležité dbát především na potraviny rostlinného původu – pokud možno se masa úplně vzdát. Ideální je pro ně tedy vegetariánství. Pokud se tito lidé začnou stravovat bez masa, je velmi pravděpodobné, že zhubnou a svou novou váhu si udrží. Dbát by navíc měli na původ rostlinné stravy a vybírat si produkty co nejčistší – nejlépe v bio kvalitě.

Krevní skupina typu B

Tito lidé jsou odolní a velice dobře se přizpůsobují, nicméně pokud je něco vykolejí z jejich harmonie, zvyšuje se u nich hladina stresového hormonu, kortizolu. Pro zvyšování hmotnosti přispívají potraviny, jako jsou rajčata, arašídy, pšenice, pohanka, čočka, kukuřice, sezamová semínka a kuřecí maso. Právě jim by se tito lidé měli vyhýbat. Naopak by svou stravu měli nasměrovat na zeleninu zelené barvy, nízkotučné mléčné výrobky a méně obvyklé druhy masa, jako je jehněčí, skopové nebo zvěřina.

Krevní skupina typu AB

Vzhledem k nízké hladině žaludeční kyseliny, kterou tito lidé mají, je dobré se vyvarovat konzumaci masa, zejména pak masa uzeného a uzenin. Uzené totiž zvyšuje riziko vzniku rakoviny žaludku, a to zejména u osob s nízkou hladinou žaludeční kyseliny. Také je dobré stravu rozdělit do několika menších porcí a jíst častěji. Lidé s krevní skupinou AB by se měli vyvarovat alkoholu a kofeinu, a to především ve stresových situacích. Vhodnými potravinami jsou naopak tofu, mléčné výrobky a zelená zelenina.

Krevní skupina typu 0

Vzhledem k vysoké hladině žaludeční kyseliny mohou lidé s krevní skupinou typu 0 konzumovat také bílkoviny a tuky. Naopak vyhýbat by se měli jednoduchým sacharidům, pšenici, mléčným výrobkům, kofeinu a alkoholu. Pro hubnutí by se měli zaměřit na zeleninu a ovoce. Maso by mělo pocházet z ověřených zdrojů a být co nejvíce libové.

Zdroj: https://www.davidwolfe.com/eat-for-blood-type/

Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *