Zelená káva

Je z hlediska hubnutí zelená káva podvod

Zelená káva na hubnutí je vcelku často diskutovanou záležitostí. Jedná se o poměrně inovativní alternativu, která může pomoct se shazováním přebytečných kilogramů. Tedy může a nemusí. Spousta lidí si totiž myslí, že je zelená káva podvod. My se zkusíme na tuto oblast přímo zaměřit a poukázat si na to, jestli je skutečným pomocníkem při redukčních programech, anebo jen jakýmsi lákadlem na vyhazování vlastních peněz. Předtím si ale zelenou kávu představíme.

Černá a telená káva

Když se podíváme blíže na čerstvé plody kávovníku, zjistíme, že mají červenou barvu. Jedná se o malá zrnka, která jsou nápadně podobná našim šípkům. Po sklizni dochází k jejich vysušení na slunci. Po několika dnech dosáhne slupka tmavé barvy. Uvnitř se ale nachází ryze zelené zrno, které vypadne. Toto zrno se může rozdrtit a následně konzumovat. Klasiku představuje zelené zrno, které se následně praží, zčerná a vzniká z něj černá káva, jež je tolik oblíbená pro svou chuť a aroma. Pražením ale ztrácí spousty lidskému organismu prospěšných látek. Jedná se zejména o kyselinu chlorogenovou a polymerické fenoly, které mají prokazatelný hubnoucí efekt.

Studie hubnoucí efekt většinou potvrzují

Obě zmiňované látky již byly v minulosti zkoumány a i v současné době je na n upřena velká pozornost. Polymerické fenoly patří mezi velmi silné antioxidanty, jež dokážou udržovat naše buňky ve zdravém stavu. Obsahuje je i víno, a to v poněkud nižší koncentraci. Zelená káva ovšem obsahuje i kofein, který ve větším množství škodí. Pokud člověk bere tablety a zároveň užívá kávu, může dojít i k poruchám metabolismu.

Jak zelená káva pomáhá

Zelená káva prokazatelně pomáhá při redukci podkožního i vnitřního tukového polštáře. Princip jejího fungování není složitý. Kyselina chlorogenová efektivně zpomaluje metabolismus cukrů. Tělo je pak zpracovává mnohem pomaleji. Díky tomu dochází k potlačení pocitu hladu, který jinak přichází ihned po zpracování cukrů tělem. Zelená káva podvod nepředstavuje, nicméně její užívání je vhodné si předem dokonale prostudovat.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *