Je z hlediska hubnutí zelená káva podvod

Zelená káva

Zelená káva na hubnutí je vcelku často diskutovanou záležitostí. Jedná se o poměrně inovativní alternativu, která může pomoct se shazováním přebytečných kilogramů. Tedy může a nemusí. Spousta lidí si totiž myslí, že je zelená káva podvod. My se zkusíme na tuto oblast přímo zaměřit a poukázat si na to, jestli je skutečným pomocníkem při redukčních programech, anebo jen jakýmsi lákadlem na vyhazování vlastních peněz. Předtím si ale zelenou kávu představíme.

Černá a telená káva

Když se podíváme blíže na čerstvé plody kávovníku, zjistíme, že mají červenou barvu. Jedná se o malá zrnka, která jsou nápadně podobná našim šípkům. Po sklizni dochází k jejich vysušení na slunci. Po několika dnech dosáhne slupka tmavé barvy. Uvnitř se ale nachází ryze zelené zrno, které vypadne. Toto zrno se může rozdrtit a následně konzumovat. Klasiku představuje zelené zrno, které se následně praží, zčerná a vzniká z něj černá káva, jež je tolik oblíbená pro svou chuť a aroma. Pražením ale ztrácí spousty lidskému organismu prospěšných látek. Jedná se zejména o kyselinu chlorogenovou a polymerické fenoly, které mají prokazatelný hubnoucí efekt.

Studie hubnoucí efekt většinou potvrzují

Obě zmiňované látky již byly v minulosti zkoumány a i v současné době je na n upřena velká pozornost. Polymerické fenoly patří mezi velmi silné antioxidanty, jež dokážou udržovat naše buňky ve zdravém stavu. Obsahuje je i víno, a to v poněkud nižší koncentraci. Zelená káva ovšem obsahuje i kofein, který ve větším množství škodí. Pokud člověk bere tablety a zároveň užívá kávu, může dojít i k poruchám metabolismu.

Jak zelená káva pomáhá

Zelená káva prokazatelně pomáhá při redukci podkožního i vnitřního tukového polštáře. Princip jejího fungování není složitý. Kyselina chlorogenová efektivně zpomaluje metabolismus cukrů. Tělo je pak zpracovává mnohem pomaleji. Díky tomu dochází k potlačení pocitu hladu, který jinak přichází ihned po zpracování cukrů tělem. Zelená káva podvod nepředstavuje, nicméně její užívání je vhodné si předem dokonale prostudovat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.