Švestky

Je slivovice zdraví prospěšná? V malém množství určitě

Pokud byste měli jmenovat nějakou tradiční tuzemskou pálenku, na kterou byste si nejspíše vzpomněli? Pravděpodobně na slivovici. Vždyť právě ona se především na Moravě doslova vyvažuje zlatem. Nejen, že se degustuje, ale funguje i jako efektivní platidlo a prostředek k navazováním dobrých vztahů mezi lidmi. My se v následujících řádcích podíváme na výrobu tradiční slivovice a především se zaměříme na její účinky vůči lidskému organismu. Často se totiž uvádí, že je zdraví prospěšná.

Sudličkova slivovice

Zdroj obrázku: panalfred.cz

Sázka na tradiční výrobu

Na trhu se dnes setkáme s mnoha destiláty, které se pouze za kvalitní slivovici vydávají. Tento alkoholický nápoj by měl vznikat v rámci jasně stanovených pravidel. Jednat se musí výhradně o destilát, který je složen ze švestek a vody. Jinými slovy, již při sběru je nezbytné dávat pozor, aby se do kvasu dostaly pouze zralé plody, které nejsou nijak zasaženy plísní a hnilobou. Pozor je zapotřebí dát i na absenci jakýchkoli lístků a větviček, jež se mohou do kvasu standardně dostat.

Jaké jsou léčebné účinky slivovice?

Jestliže si dáte slivovici v minimálním množství, může jich být hned několik. V první řadě je zapotřebí upozornit na roztažení cév, což je optimálním preventivním opatřením před srdečními chorobami. Optimální je také na trávení. Alkohol umí precizně rozpustit tuky obsažené v potravě. Jinak umí taktéž detoxikovat organismus zanesený toxiny všeho druhu. Již staří předkové hovořili o tom, že každé ráno panáček slivovice rozhodně neuškodí. Mimo jiné umí ochránit i před mnohými virovými nákazami.

Méně známé pozitivní vlastnosti

Zapomenout nelze ani na některé ne příliš známé účinky. Rozhodně se ji vyplatí vzít na dovolenou, kde je schopna pomoct v aklimatizaci na novou stravu. Používá se i pro louhování bylinek. Je tedy základem kapek či mastí. Mimo jiné také umí pomoct od všudypřítomného stresu. A kde takovou kvalitní slivovici koupit? Podívejte se do nabídky eshopu PanAlfréd.cz a jistě si vyberete.

Zdroj náhledového obrázku: panalfred.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *