Jarní pěstování semínek: Přírodní lékárnu můžete mít za oknem

Řeřicha

Země se probouzí, pupeny raší, procitá i náš organismus, kterému můžeme pomoci notnou vitamínovou dávkou! Když budete připraveni, předejdete jarní únavě, a možná i případným nemocem. A postačuje tak málo…

Vypěstujte si domácí lékárnu!

Jak? Jde to mnohem jednodušeji, než si možná představujete. V první řadě je důležité obstarat si potřebná semínka, která budete nakličovat. Je vhodné je nakoupit v bio kvalitě, abyste předešli tomu, že budou napadená plísní či ošetřena chemickými postřiky. To by vašemu zdraví neprospělo.

Prostor ke klíčení

Buď si můžete pořídit keramickou klíčící misku, eventuálně i plastovou, případně nakličovací sklenici ze zdravotně bezpečného skla, do které vložíte semínka a zalijete je vodou tak, aby byla ponořena. Je zapotřebí je během dne několikrát proplachovat. Za vaši práci se vám během pár dnů odmění maličkými klíčky, jež budou každým dnem růst a nabírat na síle.

Klíčení semínekFoto: Pixabay

Proč byste měli klíčit?

Zdraví z přírody je nejlepší, co můžete okusit! Klíčky jsou nabité živými enzymy, spoustou vitamínů, minerálů a výživných látek, po kterých váš organismus lačně sáhne. Získáte energii a sílu. Mladé výhonky můžete konzumovat jen tak anebo jimi ozvláštnit jídla, přidat je do zeleninových salátů či na chleba s pomazánkou.

Jaká semena jsou vhodná ke klíčení?

Nejoblíbenější jsou malé fazolky mungo. Jsou báječné již jen tím, že když naklíčí, jsou dvoubarevné, takže pěkně vypadají a jejich životadárné klíčky jsou nádherně šťavnaté. Zachutnají celé rodině, zvláště děti je milují, protože připomínají svou chutí mladý hrášek. Klíčit můžete i brokolici, hořčici, ředkev, slunečnici, alfa – tolici vojtěšku, ale rovněž obiloviny jako jsou ječmen, pšenici, oves. Zkuste i luštěniny cizrnu, fazole adzuki, čočku anebo hrášek. Fantazii se meze nekladou. Nemusíte se ničeho obávat, klíčení zvládne skutečně i začátečník!

Zdroje info: Nakliceno.cz, jimejinak.cz

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.